České dráhy nakoupí až 182 moderních vozů pro expresní vlaky

25.10.2019 21:14 | Zprávy

Řídicí výbor Českých drah schválil vypsání soutěže na dodavatele až 182 moderních osobních vozů pro expresní spoje s rychlostí až 230 km/h. Ta je nezbytná pro plánované nasazení souprav na mezinárodní linky, především pak pro provoz v Německu.

České dráhy nakoupí až 182 moderních vozů pro expresní vlaky
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Nové vlaky nabídnou cestujícím špičkový komfort, a to včetně restauračních vozů, speciálních míst pro cestující na vozíku nebo s malými dětmi, s Wi-Fi připojením k internetu nebo vylepšenými parametry pro příjem signálu mobilních telefonů. Vypsání samotné soutěže se očekává v nejbližších dnech a dopravce uzavře s vítězem soutěže rámcový kontrakt, který bude čerpat podle provozních a obchodních zájmů společnosti.

České dráhy pořídí až 180 vozů pro dálkové osobní vlaky a zároveň nakoupí další dva vozy, které budou následně určeny pro potřeby SŽDC.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Macinkovy SMS

Je pravda, že se jimi na váš podnět zabývá i NCOZ? Proč zrovna oni? Já chápu, že jste je předal policii a nechápu, že vám je vůbec poslal, ale proč NCOZ? Poslal vám je přeci jeden člověk, takže nejde o organizovaný zločin nebo já to nechápu. Děkuji za vysvětlení. Vršková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Nový povrch lesní cesty nad Hrabenovem na Šumpersku

13:33 Lesy ČR: Nový povrch lesní cesty nad Hrabenovem na Šumpersku

Skoro jako nová je po opravě za šest a půl milionu korun lesní cesta Ke Kostelíčku nad Hrabenovem na…