České dráhy obnovují prodej rezervací

02.06.2020 13:18

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření epidemie COVID-19 a s rostoucí poptávkou po přepravě České dráhy obnovují výdej vnitrostátních místenek a rezervací míst pro přepravu kol.

České dráhy obnovují prodej rezervací
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Rezervační systém Českých drah ode dneška, 2. června 2020, umožňuje výdej rezervací do vlaků na devíti dálkových linkách, místa v ostatních spojích bude možné zarezervovat od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.

„Import dat o jednotlivých spojích do rezervačního systému probíhá na jednotlivých linkách postupně. Ode dneška obnovujeme prodej rezervací na čtyřech expresních a pěti rychlíkových linkách. Cestující si tak už dnes mohou koupit rezervace do vlaků na hlavních trasách, například z Prahy do Brna, Ústí nad Labem nebo Plzně, ale také na čistě mimopražských trasách, jako třeba z Brna přes Břeclav do Olomouce nebo z Pardubic do Liberce. Ostatní vnitrostátní vlaky pak do rezervačního systému doplníme do dnešní půlnoci,“ říká Jakub Chmelík, ředitel Odboru cenotvorby Českých drah.

Prodej rezervací do vlaků ČD od 2. června 2020

Od 2. června 2020 si mohou zákazníci Českých drah pořídit místenky a rezervace míst pro jízdní kola do následujících vlaků:

  • spoje SC/IC Pendolino vyhlášené v platném jízdním řádu: v celé trase vlaku na data jízdy od 2. června 2020 v rámci celého dvouměsíčního předprodeje
  • spoje linek Ex 1 Praha – Bohumín – Návsí/Nawsie, Ex 2 Praha – Horní Lideč, Ex 3 railjet Praha – Břeclav, Ex 5 Praha – Děčín / Německo, R 12 Brno – Šumperk, R 13 Brno – Břeclav – Olomouc, R 14 Ústí nad Labem – Liberec / Liberec – Pardubice, R 16 Praha – Železná Ruda a R 19 Praha – Česká Třebová – Brno, a to na data jízdy od 3. června 2020

K přidávání dalších linek (vlaků) do rezervačního systému bude docházet v průběhu celého dne 2. června 2020 a v plném rozsahu by rezervace pro vlaky na datum jízdy 3. června 2020 a dále měly být k dispozici od 00:00 hodin dne 3. června 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Liberec: Komentované prohlídky

22:33 Zoo Liberec: Komentované prohlídky

Na letní sezónu jsme si pro vás připravili každodenní komentované prohlídky.