České dráhy upravily v loňském roce desítky veřejných přístupných prostor na nádražích

22. 1. 2016 9:07

Přes plánovaný prodej části závodu Českých drah státní organizaci Správa železniční dopravní cesty vyčlenil v roce 2015 národní dopravce finanční prostředky na zpříjemnění stavu veřejně přístupných prostor výpravních budov. Jen v Plzeňském a Jihočeském kraji se nad rámec běžné údržby realizovaly úpravy téměř v padesáti nádražích za 7 milionů korun. Běžná údržba a provoz stojí ročně České dráhy další desítky milionů korun.

České dráhy upravily v loňském roce desítky veřejných přístupných prostor na nádražích
Foto: red
Popisek: ČD - logo

„Finanční prostředky směřovaly především na opravy čekáren a dalších veřejných prostor včetně sociálních zařízení,“ uvedl Jiří Stuna, ředitel organizační jednotky Železniční stanice  se sídlem v Plzni. V Klatovech je vymalovaný vestibul a vyměněné osvětlení, v Plasích prošly rekonstrukcí veřejné WC, v Holýšově a Poběžovicích jsou nově opravené čekárny včetně výměny elektroinstalace, opravy omítek a vymalování, v Holýšově je navíc nová dlažba v čekárně. V Boru u Tachova, ve Starém Plzenci, Nepomuku, Blovicích a Staňkově mají budovy opravené omítky a vymalované čekárny. Stejnou úpravou projde po dokončení stavby stanice i objekt v Horažďovicích předměstí. Ve stanici Plzeň Jižní předměstí je vymalovaný vestibul a opravená světla, novou výmalbu najdou cestující také v Rokycanech a Přešticích. V Nýřanech a Starém Plzenci jsou opravené přístřešky přiléhající k budově. Výpravní budovy v Hostouni a v Chrástu u Plzně mají rekonstruované střechy.

Jihočeský kraj

Na jihu Čech se České dráhy soustředily na opravy omítek, veřejných WC a vymalování čekáren. Největší proměnou prošla výpravní budova v Písku, kde je renovovaná čekárna, veřejné WC včetně střechy i přístřešku přilehlého k budově. Opravené přístřešky najdou cestující také ve Veselí nad Lužnicí, Soběslavi, Putimi, Prachaticích a v Chýnově, vymalované čekárny jsou v Blatné, Dívičicích, Kaplici, Volarech, Milevsku, Soběslavi, Putimi, Majdaleně, Táboře nebo Hluboké nad Vltavou, kde je odstraněné graffiti na celé budově a nástupišti. V Třeboni, Hluboké nad Vltavou a Táboře prošlo renovací sociální zařízení a v krajském městě je vymalovaná příjezdová hala o pravená omítka.  V Čejeticích a Rybníku jsou vymalované čekárny a objekt v Čížové má opravenou střechu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český telekomunikační úřad: Ne každá známka má sběratelskou hodnotu

9:51 Český telekomunikační úřad: Ne každá známka má sběratelskou hodnotu

Použije-li Česká pošta ve svých podmínkách služeb neurčitý pojem, aniž by ho blíže vysvětlila, je sp…