České dráhy uzavřely s odbory Podnikovou kolektivní smlouvu na rok 2024

07.12.2023 7:23 | Tisková zpráva

Největší český železniční dopravce uzavřel jednání s odborovými centrálami o Podnikové kolektivní smlouvě na rok 2024. Podpis dohody znamená zajištění růstu mezd a zachování sociálních jistot v hospodářsky složitém období kolem nás, které má vliv na firmu i její zaměstnance.

České dráhy uzavřely s odbory Podnikovou kolektivní smlouvu na rok 2024
Foto: red
Popisek: ČD - logo

„České dráhy stojí před obhajobou řady dopravních výkonů, u kterých mohou o vítězství naší nabídky rozhodovat koruny nebo desítky haléřů. Zároveň ale fungujeme na trhu práce, který generuje nedostatek uchazečů v pro nás stěžejních technických a provozních oborech, jako jsou strojvedoucí nebo lidé v údržbě vlaků, a proto je nezbytné zajistit našim zaměstnancům stabilní a spravedlivý příjem a další benefity. Tato dohoda je důležitým kompromisem mezi potřebou snížení nákladů a zajištěním kvalitních pracovních podmínek,“ komentuje výsledek kolektivního vyjednávání Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

Anketa

Reprezentuje Petr Fiala dobře Českou republiku?

2%
97%
hlasovalo: 57243 lidí

„Letošní kolektivní vyjednávání bylo neobvykle náročné a bylo zejména o kvalifikacích. Museli jsme brát v úvahu navíc vývoj inflace, nově platnou legislativu i ekonomické možnosti naší firmy. Tato dohoda klade zvláštní důraz na podporu provozních a technických profesí, které jsou pro naši společnost klíčové. Chceme stabilitu pro tyto profese, bez kterých se rozvoj Českých drah a kvalitní zajištění našich služeb neobejde. Jako zástupkyně zaměstnavatele však vnímám, že garance sociálních jistot je velmi důležitá pro všechny naše zaměstnance a věřím, že uzavřená dohoda tyto garance dává všem našim kolegům bez ohledu na profesi, kterou v naší společnosti vykonávají,“ uvedla Blanka Havelková, členka představenstva a náměstkyně generálního ředitele pro lidské zdroje.

Nová Podniková kolektivní smlouva vejde v platnost od 1. ledna 2024 a bude platná do 31. prosince 2024. Dnes podepsaná dohoda garantuje zaměstnancům zvýšení tarifních mezd o 2,3 % od 1. ledna 2024 a mimořádnou odměnu ve výši 12 000 Kč. Zachována zůstávají všechna další ustanovení a benefity pro zaměstnance, jako je například délka pracovní doby, dovolená, různé formy příspěvků včetně penzijního připojištění a další benefity.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Kamal Farhan byl položen dotaz

Co vyřeší zákaz THC?

Podle mě nic. Buď se přesune látka na nelegální trh nebo vznikne nová. Navíc není to tak, že trh s legálními látkami lze aspoň regulovat, což se o těch nelegálních říci nedá? A v čem je třeba THC horší než alkohol? A proč je na tabák zakázána reklama a na alkohol ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

22:02 Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

Po zimní technologické přestávce jsme obnovili stavební práce na pravém krajním poli bezpečnostního …