České dráhy vybudují moderní zázemí pro údržbu vlaků v Plzni

17.06.2020 20:06

České dráhy postupně naplňují plán modernizace základny pro opravy a údržbu železničních vozidel. Dalším krokem je výstavba moderní haly v Plzni.

České dráhy vybudují moderní zázemí pro údržbu vlaků v Plzni
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

„Plzeň se stává významným centrem, kde budeme provozovat moderní vícevozové jednotky. Už dnes tam jezdí motorové jednotky řady 844 RegioShark a elektrické jednotky řady 650 RegioPanter. Brzy k nim přibydou další soupravy pro linky Klatovy – Beroun a Plzeň – Karlovy Vary, proto potřebujeme v Plzni moderní zázemí pro údržbu a opravy,“ říká k záměru stavby nové haly ve středisku údržby Plzeň Oblastního centra údržby Západ předseda představenstva a generální ředitel ČD Václav Nebeský.

Opravárenské centrum v Plzni bude tvořit hala se 4 kolejemi o délce 100 metrů a dílny pro opravy komponentů železničních kolejových vozidel. Nová hala bude prioritně určena k údržbě elektrických a motorových jednotek pro regionální dopravu v Plzeňském kraji, ale bude v ní možné udržovat vozidla všech řad provozovaných Českými drahami. V hale bude probíhat provozní údržba a opravy vyšších rozsahů. Pro tuto údržbu bude hala vybavena jeřábem s nosností 5 tun, montážními lávkami pro bezpečný přístup k zařízení umístěnému na střechách vozidel. Předpokládaná investice překročí 200 milionů korun.

„Máme plán na zlepšení a rozšíření naší infrastruktury pro údržbu železničních vozidel, který chceme postupně naplňovat. Patří mezi ně výstavba a modernizace hal údržby, ale také myček nebo sanitárních kolejí po celé České republice. V zimě jsme například dokončili kompletní modernizaci myčky v Bohumíně a v plném proudu je výstavba nové haly údržby v Brně pro elektrické jednotky InterPanter a RegioPanter, které tam máme deponované. Tuto halu uvedeme do provozu na podzim,“ doplňuje Michal Kraus, náměstek generálního ředitele ČD pro provoz, a pokračuje výčtem dalších plánovaných investic: „Chceme vybudovat opravárenskou halu v Chebu, v Českých Budějovicích a letos začneme s opravou stávající haly v Olomouci. Na tu později naváže výstavba další nové haly."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SANEP: Volební preference do Sněmovny PČR - duben 2021

12:37 SANEP: Volební preference do Sněmovny PČR - duben 2021

Sněmovní volby by v dubnu vyhrálo koaliční uskupení Piráti/STAN, do sněmovny by se poprvé dostala k…