České literární centrum představuje koncepci

12. 5. 2017 9:40

České literární centrum (ČLC), které bylo založeno k 1. 1. 2017, přechází do aktivní fáze své existence a předkládá veřejnosti návrh své koncepce, kterou už schválila Rada ČLC.

České literární centrum představuje koncepci
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury

Návrh je nyní zveřejněn na stránkách ČLC (ZDEa předložen tak k připomínkování a podnětům odborné i zájmové veřejnosti do 15. 6. 2017. Podněty budou vyhodnoceny a stanou se základem pro konečné znění Koncepce Českého literární centra.

Diskuze o koncepci proběhne nejen na stránkách ČLC, nýbrž i živě bezprostředně po skončení letošního ročníku knižního veletrhu Svět knihy. V neděli 14. 5. od 17.00 v holešovickém Studiu ALTA (U Výstaviště 21, Praha 7 – naproti Výstavišti) bude tým ČLC představovat stávající návrh v debatě nazvané ZAČÍNÁME: Diskuze nad koncepcí Českého literárního centra. Obdobné diskuze pro veřejnost jsou plánovány i v dalších městech ČR. Příležitost k poslednímu připomínkování koncepce bude 15. června t. r. v rámci konference Státní podpora literatury na půdě Ministerstva kultury ČR.

Podle Ondřeje Buddeuse, jenž spolu s týmem ČLC koncepci připravil, by „z koncepce  mělo být zřejmé, kam České literární centrum situujeme na poli knižní kultury a literárního života, ale samozřejmě i směřování Centra v příštích letech. Koncepce by měla pojmenovat základní funkce i cíle Centra a jasně tak profilovat jeho přínos. Proto považujeme veřejnou debatu o jejím znění za klíčovou“.

České literární centrum (ČLC) bylo zřízeno Moravskou zemskou knihovnou v Brně z pověření Ministerstva kultury ČR. Má za cíl soustavnou a systematickou propagaci české literatury a knižní kultury, jeho úkolem je spojovat jednotlivé aktivity a instituce literární kultury, zviditelňovat českou literaturu a knižní kulturu v zahraničí i u nás, pomáhat rozvíjet a naplňovat její funkci nositele společně sdílených hodnot a témat v národním i mezinárodním kontextu. Funguje od ledna 2017. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vojáci v Bagramu změřili své síly ve střeleckých dovednostech

22:33 Armáda ČR: Vojáci v Bagramu změřili své síly ve střeleckých dovednostech

Na základně Bagram se uskutečnila střelecká soutěž pod názvem TF LION. Celkem 122 vojáků z Polska, U…