České mírové hnutí: Na Václavském náměstí se uskutečnila demonstrace proti NATO

12.07.2018 9:20 | Zprávy

Ve středu 11. července 2018 se na Václavském náměstí v Praze uskutečnilo shromáždění proti Severoatlantickému paktu NATO. Demonstraci zorganizovalo České mírové hnutí za podpory občanské iniciativy Ne základnám a dalších mírových a protiválečných organizací.

České mírové hnutí: Na Václavském náměstí se uskutečnila demonstrace proti NATO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka NATO

Protest se konal v rámci mezinárodní kampaně „ANO MÍRU! NE NATO!,“ kterou iniciovala Světová rada míru a byl mimo jiné namířen proti summitu NATO, který se koná v belgické metropoli Bruselu.

Předseda Českého mírového hnutí Milan Krajča na demonstraci odmítl snahu NATO o navyšování vojenských rozpočtů, zapojení Armády České republiky do zahraničních vojenských aktivit tohoto paktu i jakoukoliv přítomnost cizích vojsk na území naší země. „Požadujeme změnu zahraniční politiky naší země tak, aby byla založena na nezávislosti, respektování mezinárodního práva a suverenity států, míru a mezinárodní spolupráci, proto je naším klíčovým požadavkem vystoupení České republiky z agresivního vojenského paktu NATO,“  konstatoval na shromáždění Krajča.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Co děláte pro zakopání příkopů vy?

Tvrdíte něco o zakopávání příkopů, ale kdo je vykopává hlubší než vy? Proč opovrhujete názory třeba i lidí, co se vás zde slušně ptají? Proč jste se neohradili, když bývalý premiér lidi urážel za jejich názory? Nebo třeba, proč o sobě tvrdí, že jste demokraté, jak kdyby ostatní nebyli? Ježková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za zdravou Vidnavu: Plánovaný kaolinový lom ohrožuje mokřiny, chráněné EU

22:03 Za zdravou Vidnavu: Plánovaný kaolinový lom ohrožuje mokřiny, chráněné EU

U Vidnavy na Jesenicku má vzniknout až 23hektarový povrchový kaolinový lom.