České neziskovky mohou od Nadace ČEZ získat až 200 000 korun

13.03.2023 11:48 | Komerční článek

Do konce března mohou české neziskové organizace žádat o příspěvek až 200 tisíc korun na svůj rozvoj v rámci grantu Neziskovky 2023 Nadace ČEZ. Peníze mohou využít například na vzdělávání či zlepšení motivace personálu, na rozšíření poskytovaných služeb nebo třeba na získání různých certifikací. Nadace ČEZ v rámci grantu podpořila 116 projektů celkovou částkou 9,9 milionu korun. Cílem grantu Neziskovky Nadace ČEZ je podpora rozvoje a profesionalizace neziskových organizací, které poskytují služby přímé sociální péče.

České neziskovky mohou od Nadace ČEZ získat až 200 000 korun
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Příjem žádostí probíhá od 1. do 31. března a organizace mohou získat až 200 tisíc korun. S nápadem grantu zaměřeného na rozvoj samotného neziskového sektoru, přišla Nadace ČEZ před čtyřmi lety. Příležitost doposud využilo 243 projektů, na jejichž realizaci věnovala nadace téměř 20 milionů korun. Jen loni schválila 116 projektů za bezmála 10 milionů.

„Stejně jako v jiných oblastech, i v sociální péči se metody a přístupy neustále vyvíjejí a posouvají dopředu, aby péče o klienty byla co nejvíce přizpůsobená jejich individuálním potřebám. Neziskové organizace, které chtějí nabízet špičkovou péči, se proto musí neustále rozvíjet, začleňovat nové poznatky do svých programů, vzdělávat se, zlepšovat… Jsme rádi, že můžeme českému neziskovému sektoru v tomto pomoci,“ říká ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Například jihočeská neziskové organizace Asistence Pomoc a Péče Slunečnice využila získané peníze na rozvoj kompetencí svých zaměstnanců. Uhradila jim několik speciálních vzdělávacích kurzů zaměřených zejména na lidí s různými postiženími či nesoběstačností. Vzhledem k tomu, že mezi klienty Asistence Pomoci jsou právě většinou senioři nebo osoby s různými typy demencí, bylo pro pracovníky přínosné si v praxi vyzkoušet, jak tito lidé vnímají svět, a získat k nim větší empatii.

Grant zaměřený na rozvoj, zvýšení kvality a profesionalizaci neziskových organizací v sociální oblasti vypsala Nadace ČEZ poprvé na podzim 2020. Využít jej mohou například hospice, stacionáře, azylové domy, denní centra, poradny, terapeutické dílny apod. Je určený právě na profesní rozvoj těchto neziskovek: finance lze využít například na mzdové náklady, úhradu školení a seminářů, nákup vybavení a služeb souvisejících s rozvojem, nebo na pokrytí nákladů souvisejících se získáním známek kvality či registrace.

Více informací o podmínkách grantu Neziskovky najdete na webu Nadace ČEZ (ZDE).

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

19:25 ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

Náročnou modernizací procházejí aktuálně velíny v Jaderné elektrárně Temelín. Smyslem úprav je vytvo…