České podnikatelky a manažerky nabízejí pomoc v krizi: asistují starším, vyrábějí dezinfekci a šijí roušky

18.03.2020 11:47

Pomáhají starším a nemocným, šijí roušky nebo vyrábějí dezinfekci. Podnikatelky a manažerky v Česku, na Moravě a ve Slezsku tak přikládají ruku k dílu v době, kdy se Česko potýká s šířením nákazy způsobené novým druhem koronaviru.

České podnikatelky a manažerky nabízejí pomoc v krizi: asistují starším, vyrábějí dezinfekci a šijí roušky
Foto: cmapm.cz
Popisek: Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek - logo

„Snažíme se pružně reagovat na situaci a přicházet s cílenou pomocí,“ říká o aktivitě svých členek Kateřina Haring, prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM). Pomoc asociace sdružující na 160 členek koordinuje částečně centrálně, podnikatelky a manažerky jsou ale aktivní i samostatně a na lokální bázi.

Pomoc ohroženým skupinám nabízí ostravská organizace Zkušení.cz podnikatelky Hany Čmielové. „V současné situaci nastupující pandemie je nejvíce ohroženou částí seniorská populace. Proto by senioři neměli navštěvovat místa se zvětšeným pohybem lidí. Nabízíme seniorům pomoc s nákupem a dovozem potravin, vyzvednutím léků v lékárně, zajištěním pochůzek a dalšími aktivitami,“ doplňuje členka ČMAPM Čmielová.

Pomoc seniorům a šití roušek zajistí v Ostravě také tým Jany Vávrové, ředitelky ostravské neziskové organizace Péče srdcem poskytující sociální služby seniorům. „Vzhledem k tomu, že jsme dostali minimální počet roušek od krajského úřadu, sháníme je po vlastní ose, šijeme, abychom neohrozili klienty, kterým je kolem 80 a 90 let. V tom nám pomáhají i rodiny seniorů, s nimi se dělíme o práci,“ říká Jana Vávrová.

Na šití roušek se momentálně soustředí i módní návrhářka a malířka Marcela Vymyslická, majitelka ostravského salónu Marva de Luxe, Věra Kaderková, majitelka reklamní agentury Rustika z Jevíčka či majitelka kosmetického studia Reny Renata Šebelová a další.

Pražská podnikatelka Saša Horáčková, majitelka kosmetického studia Laserslim, se vrhla na výrobu a distribuci dezinfekce: „Máme možnosti domluvit a zajistit výrobu dezinfekce. První várka je nabalená a nachystaná. Je velké množství zájemců, musí nahlásit čísla, kolik litrů potřebují.“ Zároveň ovšem připomíná, že líh, základní ingredience pro výrobu dezinfekce, je nyní nedostatkovým zbožím. „Poslali jsme kamiony do Polska a čekáme,“ doplňuje.

Podle Kateřiny Haring jsou podobně aktivní desítky dalších členek asociace. „Členky jsou velmi soudržné, dostáváme nabídky vzájemné pomoci i v rámci asociace,“ doplňuje. Podle Haring takto nabídla pomoc zaměstnancům podniků všech členek asociace firma Gymbee, která nabízí péči o zdravý životní styl prostřednictvím stovek audio a video lekcí umístěných online. „Všem zaměstnancům všech členek asociace nabízíme neomezený přístup do Gymbee.cz,“ uvedla zakladatelka firmy Petra Mikulcová.

„V době, kdy je extrémně důležité se o sebe starat, hýbat se, pečovat o svou duševní hygienu, neztrácet optimismus a kdy jsou veřejné posilovny nebo studia zavřené, věříme, že jde o užitečnou pomoc, jak posílit imunitu zaměstnanců a jejich zdraví,“ doplnila Mikulcová.

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek byla založena v roce 1995. Sdružuje ženy, které pomáhají ostatním podnikatelkám a manažerkám uplatnit se v profesním životě a naučit se jej skloubit nejen s rodinným životem, ale i se svým osobním rozvojem. Další informace o asociaci lze nalézt na webových stránkách ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

JCCR: Toulava nabízí adventní zážitky online i naživo, v e-shopu pořídíte regionální i originální produkty

22:03 JCCR: Toulava nabízí adventní zážitky online i naživo, v e-shopu pořídíte regionální i originální produkty

Vánoční zboží, výrobky regionálních řemeslníků a další produkty, stejně jako originální zážitky. To …