České společnosti ELDIS, CS SOFT a RETIA budou společně vystavovat na veletrhu World ATM Congress 2019 ve Španělsku

01.03.2019 12:06

Španělská metropole Madrid se stane ve dnech 12. až 14. března dějištěm veletrhu World ATM Congress 2019, který představuje největší světovou událost v oblasti technologií pro řízení a management letového provozu, radarové techniky a vybavení pro provoz na letištích. Na této významné události spojené s mezinárodní konferencí budou vystavovat své produkty i české společnosti patřící ke špičce v oboru – ELDIS, CS SOFT a RETIA, které jsou součástí divize CSG Aerospace holdingu CZECHOSLOVAK GROUP.

České společnosti ELDIS, CS SOFT a RETIA budou společně vystavovat na veletrhu World ATM Congress 2019 ve Španělsku
Foto: czechoslovakgroup.cz
Popisek: Czechoslovak Group - logo

Pardubická společnost ELDIS představí své stěžejní produkty, které dodává zákazníkům do mnoha zemí po celém světě. Půjde například o kombinovaný systém RL-2000/MSSR-1, který v sobě snoubí primární přehledový radar RL-2000 a monopulsní sekundární přehledový radar MSSR-1. S tímto systémem nebo jeho jednotlivými součástmi pardubická společnost už uspěla třeba v Česku, Maďarsku, Polsku, dále v Indii, Kanadě, Indonésii, Číně, Pákistánu či Jižní Koreji. V Indii například kombinované radary RL-2000/MSSR-1 pokrývají 90 procent země a tvoří tak páteř tamního řízení civilní letecké dopravy. Dalšími vystavenými exponáty z produkce firmy ELDIS budou přesný přibližovací radar PAR-E nebo systém radarového zobrazení ERDIS.

Společnost CS SOFT sídlící v Praze, jež se stala součástí holdingu CZECHOSLOVAK GROUP na sklonku roku 2017, bude na veletrhu v Madridu prezentovat hned několik svých produktů. Hlavním lákadlem v expozici bude systém managementu letového provozu ALS, který je určen k řízení letového provozu a našel uplatnění například v Izraeli nebo Indonésii. CS SOFT představí i plnohodnotný simulátor systému řízení letového provozu (ATC), který do detailů kopíruje skutečné pracoviště řídícího letového provozu a umožňuje tak výcvik operátorů na nejvyšší úrovni. Systém přesně simuluje například i uživatelské rozhraní, prostředí skutečných pracovišť řízení letového provozu a umožňuje i komunikaci s virtuálními piloty letadel.

ReGUARD

CS SOFT dále předvede systém TCM (Traffic Complexity Management), jehož podstatou je optimalizace dopravních toků podle kapacity řízení letového provozu. Dalším produktem prezentovaným na veletrhu bude softwarový systém nazývaný Radar View, který dokáže provádět syntézu dat ze všech dostupných zdrojů a zobrazuje nejdůležitější informace o poloze vzdušných cílů či i pozemních prostředků, a tím přispívá k zefektivnění handlingových a letištních služeb. CS SOFT bude prezentovat i simulátor určený pro obsluhy letištních radarů pro přesné přiblížení PARSimu, který cílí především na vojenské uživatele.