Česko-izraelská smíšená obchodní komora: Česko-izraelský ženský akcelerátor má za cíl podpořit ženské podnikání

26.11.2020 12:54

„CIWA“ nově vznikající Česko-izraelský ženský akcelerátor je projektem v rámci vysoké školy CEVRO Institut za podpory izraelského velvyslanectví v Praze a Česko-izraelské smíšené obchodní komory (ČISOK).

Česko-izraelská smíšená obchodní komora: Česko-izraelský ženský akcelerátor má za cíl podpořit ženské podnikání
Foto: ČISOK
Popisek: Česko-izraelská smíšená obchodní komora.
reklama

Cílem akcelerátoru je přispět k rozvoji české startupové scény prostřednictvím podpory žen v podnikání s technologiemi. Projekt CIWA byl zahájen webinářem dne 25. listopadu ve 14 hodin. Jednalo se také o symbolické zahájení v den, který je připomínán jako Mezinárodní den za odstranění násilí páchaného na ženách.

CIWA má za cíl být udržitelným projektem s dopadem, propojovat napříč odvětvími a dávat prostor pro spolupráci. Dlouhodobý program se bude skládat z různých kurzů. Velvyslanec Daniel Meron věří, že CIWA přispěje k růstu a posílení ctižádosti českých podnikatelek prostřednictvím příležitostí k vytváření sítí, vzdělávacích osnov a mentorství. „Doufejme, že tato zkušenost povzbudí ženy, které se účastní akcelerátoru, aby proměnily své nápady v realitu.“

„Jako president Česko-izraelské smíšené obchodní komory velmi vítám tento projekt a věřím, že se podaří naplnit jeho poslání, tj. urychlit hledání cesty startupů s připraveným produktem k zákazníkům. Izraelská zkušenost v této oblasti je pro nás velkou inspirací a CIWA má možnost ji využít“, říká Pavel Smutný, president ČISOK.

Úvodní webinář propojil fenomén ženského podnikání společně s technologiemi a zároveň společenským cílem boje proti násilí.  Linda Štucbartová doplňuje:
Akcelerátor má v názvu „ženský“, ale jeho cílem je podpořit celkovou diverzitu v rámci podnikatelského prostředí. Prostřednictvím projektu CIWA bude možné dlouhodobě a udržitelně podpořit ženské podnikání v oblastech jako sociální sféra, veřejná sféra či bezpečnost.“ 

S nápadem na rozvoj a podporu žen přichází členka Rady ČISOK Linda Štucbartová, která se dlouhodobě zabývá touto problematikou. CIWA navazuje na dvě úspěšné ženské podnikatelské mise do Izraele uskutečněné v letech 2018 a 2019. V letošním roce se podařilo uspořádat setkání 30 významných českých a izraelských žen na rezidenci velvyslance s názvem WOMEN LEADERS meeting Israel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo pro místní rozvoj: Pravidla spolufinancování projektů z prostředků EU se změní

21:30 Ministerstvo pro místní rozvoj: Pravidla spolufinancování projektů z prostředků EU se změní

Přechod do nového programového období 2021-2027 pro projekty financované z prostředků EU sebou přiná…