Českobudějovická slévárna ukončí výrobu a propustí téměř sedmdesát lidí

22.06.2017 13:36 | Zprávy

Českobudějovická slévárna ukončí výrobu a propustí 67 ze stávajících 91 zaměstnanců. Vedení vlastníka podniku, akciové společnosti SCB Foundry, to ve středu sdělilo zástupcům Odborového svazu KOVO.

Českobudějovická slévárna ukončí výrobu a propustí téměř sedmdesát lidí
Foto: oskovo.cz
Popisek: Odborový svaz Kovo - logo

„Společnost SCB Foundry se v důsledku dramatického poklesu zakázek dostala do ekonomické krize, vzhledem k níž je nucena zastavit výrobní program a přijmout opatření ke snížení svých výdajů. Za těchto okolností není společnost schopna zachovat stávající počet zaměstnanců,“ stojí v písemné informaci, pod níž je podepsán předseda představenstva SCB Foundry, a. s., Andriy Tertychko.

Výběr lidí, kteří opustí firmu, vysvětlil Tertychko následovně. „Společnost se rozhodla ukončit svůj výrobní program, a proto budou propuštěni všichni zaměstnanci, kteří vykonávají činnosti s ním související“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Hledá se stavebník, který v Rakovníku vybuduje nová nástupiště

11:27 Správa železnic: Hledá se stavebník, který v Rakovníku vybuduje nová nástupiště

Správa železnic hledá zhotovitele celkové rekonstrukce nádraží v Rakovníku. Stavební práce ve frekve…