Český červený kříž: Připravujeme další pomoc Ukrajině

23.02.2022 17:05 | Tisková zpráva

Český červený kříž (ČČK) již od roku 2014 poskytuje humanitární pomoc, určenou nemocným a raněným na Ukrajině. Ukrajinský červený kříž již převzal 14 zásilek pomoci a nyní připravujeme její další fázi.

Český červený kříž: Připravujeme další pomoc Ukrajině
Foto: ČČK
Popisek: Český červený kříž - logo

Ukrajinský červený kříž převzal 7. února další pomoc vypravenou Českým červeným křížem. Naše pomoc reaguje na vývoj situace na Ukrajině, kde již osm let probíhají nepokoje střídané ozbrojeným konfliktem, což zejména na východě země vážně narušilo standardní systém poskytování zdravotní péče, který nahrazují mobilní zdravotnické týmy Ukrajinského červeného kříže.

Aktuálně pokračujeme v dodávkách tzv. traumasetů (ZDE) pro poskytování první pomoci zejména v případě hromadných zdravotnických ztrát. Po první zásilce 500 ks traumasetů pomoc pokračuje až do celkového počtu 3.500 ks. Celkem tak Ukrajinský červený kříž obdrží přes 110 tisíc ks zdravotnického materiálu o celkové hmotnosti přes 5 tun a hodnotě 3,6 mil. Kč.

Na základě požadavků ukrajinských kolegů jsme již zahájili přípravu další fáze pomoci. Bude opět určena mobilním zdravotnickým týmům Červeného kříže a zahrne další automobily využívané jako mobilní ambulance a k převozům nemocných, zdravotnické stany, nosítka, chirurgické sety a další prostředky.

Ukrajinský červený kříž poskytuje v souladu se Základními principy ČK&ČP pomoc všem raněným a nemocným bez ohledu na jejich příslušnost národnostní, jazykovou či jinou.

Pomoc Českého červeného kříže je financována podporou Ministerstva zahraničních věcí a z prostředků Fondu humanity ČČK.

Na Fondu humanity ČČK koná Český červený kříž veřejnou finanční sbírku pro pomoc na Ukrajině:
č.ú. 333999/2700, v.s. 1502

ččk

Možnosti přispět dárcovskou SMS a rozhraní pro platbu on- line jsou dostupné ZDE.

Za příspěvky děkujeme

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Společnost Elektrárna Dukovany II obdržela nabídky tří uchazečů na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech

11:48 ČEZ: Společnost Elektrárna Dukovany II obdržela nabídky tří uchazečů na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II, a. s., (EDU II), stoprocentní dceřiná společnost ČEZ, obdržela na…