Český prezident jezdí vozem ŠKODA Superb

12.03.2013 9:20

Černá ŠKODA Superb Laurin & Klement bude služební limuzínou prezidenta České republiky Miloše Zemana.

Český prezident jezdí vozem ŠKODA Superb
Foto: Škoda Transportation
Popisek: Škoda Transportation, ilustrační foto
reklama

 

Nově zvolený prezident České republiky Miloš Zeman bude jezdit vozem ŠKODA Superb. Jako státnická limuzína bude sloužit černý Superb ve špičkové výbavě Laurin & Klement. Vlajkovou loď značky ŠKODA Miloš Zeman využil již pro cestu na svou inauguraci 8. března 2013. Prezidentská flotila bude navíc od dubna rozšířena o další dva vozy ŠKODA Superb.
 
 „Velice nás těší, že i nastupující prezident republiky Miloš Zeman bude používat vůz značky ŠKODA,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Skutečnost, že hlava státu bude jezdit vozem značky ŠKODA, nás naplňuje hrdostí a dokazuje těsné spojení značky s Českou republikou. Superb je vlajkovou lodí značky ŠKODA a je symbolem vysoké technické úrovně České republiky,“ dodává Vahland. „Všichni zaměstnanci společnosti ŠKODA jsou hrdi na to, že i ve 118. roce existence automobilky bude prezident republiky jezdit vozem značky ŠKODA.“ 
 
 Již ve 30. letech vyráběla ŠKODA pro náročné zákazníky model Superb. Od roku 2001 Superb opět korunuje modelovou paletu. V uplynulém roce se na celém světě pro model ŠKODA Superb rozhodlo zhruba 110.000 zákazníků. Na světových trzích je tento automobil synonymem kvality Made in Czech Republic.
 
 Novou prezidentskou limuzínou je ŠKODA Superb v nejvyšší specifikaci Laurin & Klement. Vůz v černé metalické barvě Magic je poháněn benzinovým motorem 3,6 FSI V6 o výkonu 191 kW v kombinaci s šestistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG. U příležitosti inaugurace pojede prezidentský Superb na 18" kolech Sirius v tmavém provedení. V běžném provozu bude vozidlo jezdit na 17" kolech.
 
 Nastupující prezident Miloš Zeman jezdí vozy ŠKODA dlouhá léta i v soukromém životě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj navýšil finanční prostředky na stavbu obchvatu Strážkovice

22:33 Jihočeský kraj navýšil finanční prostředky na stavbu obchvatu Strážkovice

Kvůli úhradě poplatku na vynětí pozemků z půdního fondu navýšil kraj prostředky na stavbu silničního…