Český rozhlas České Budějovice odvysílá přenos ze středověké bitvy u Sudoměře

24.03.2016 16:15

Pravá středověká bitva vypukne v sobotu 26. března v pravé poledne na jihočeské frekvenci 106,4 FM. Český rozhlas České Budějovice připravil pro posluchače přímý přenos z rekonstrukce bitvy u Sudoměře. Od jedné z nejslavnějších událostí českých dějin letos uplyne 596 let.

Český rozhlas České Budějovice odvysílá přenos ze středověké bitvy u Sudoměře
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Rozhlasový přenosový vůz zastaví v místech, kde kdysi stály bojové vozy husitů, kteří u Sudoměře svedli svůj první velký boj proti křižácké přesile. Posluchači se mezi 12. a 13. hodinou dozví, co obnáší pořádat rekonstrukci takové bitvy, proč tudy tenkrát vůbec husité táhli a spoustu dalších zajímavostí.

Samotná bitva se odehraje v sobotu v 14 a 16 hodin. K rybníkům Markovec a Škaredý přitáhnou s vozy husité, pronásledováni křížovníky ze Strakonic a železnými pány z Písku. Diváci pak uvidí strhující příběh, kdy Jan Žižka s hrstkou husitů slavně zvítězil nad jízdou křížovníků a katolických pánů. Do bitvy se zapojí krom husitských vozů také více než sto bojujících a obrněných jezdců.

Bitva u Sudoměře (foto Jiří Čondl)

Na celý den je kromě přímého přenosu Českého rozhlasu České Budějovice připraven zajímavý doprovodný program. Návštěvníci uvidí dobový tábor a tržiště, šermířské souboje, rytíře na koních, krásné tanečnice i sokolníka. Zahraje historická kapela. Připraveny jsou také hry pro děti jako střelby ku ptáku, boj na kládě a dřevěný klikotoč.

Přijďte se osobně podívat nebo si nalaďte náš rozhlasový přenos ze Sudoměře v sobotu 26. března po zprávách ve 12 hodin.

Přejeme příjemný poslech Českého rozhlasu České Budějovice - 106,4 MHz pro jižní Čechy, 103,9 MHz pro Táborsko a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Poslouchat živě i ze záznamu můžete také na webu www.budejovice.rozhlas.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sdružení místních samospráv: Doprava, školství a dotace dominovaly diskusi starostů se středočeskými poslanci

13:28 Sdružení místních samospráv: Doprava, školství a dotace dominovaly diskusi starostů se středočeskými poslanci

Sdružení místních samospráv ČR zorganizovalo Krajské setkání starostů s poslanci zvolenými za Středo…