Český rozhlas: Etickou komisi Českého rozhlasu doplnili noví členové

09.04.2021 21:20

Ve čtvrtek 8. dubna 2021 se na pozvání generálního ředitele Českého rozhlasu Reného Zavorala sešla Etická komise Českého rozhlasu doplněná o nové členy.

Český rozhlas: Etickou komisi Českého rozhlasu doplnili noví členové
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Etická komise je poradním orgánem generálního ředitele Českého rozhlasu. Jejím úkolem je na základě podnětů od generálního ředitele hodnotit práci Českého rozhlasu jako média veřejné služby zejména ve vztahu k profesní etice a k právním normám.

Anketa

Má premiér Babiš na vlastní pěst shánět vakcíny i vysoko nad rámec cen, které vyjednala EU?

78%
22%
hlasovalo: 11540 lidí

„Přínosem Etické komise je nezaujatý pohled uznávaných osobností české vědy a kultury na problémy spojené s činností Českého rozhlasu. Nabízí komplexní pohled zvenčí, který je neovlivněný každodenní praxí mediálního provozu. Mým cílem stále je, aby byl Český rozhlas maximálně otevřený veřejnosti. Z tohoto důvodu jsem zřídil Etickou komisi i funkci ombudsmana ČRo, který se zabývá podněty našich posluchačů,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Zasedání Etické komise se uskutečnilo v Radioklubu na Vinohradské 12 při dodržování příslušných bezpečnostních a preventivních opatření. Generální ředitel René Zavoral poděkoval členům komise za účast v tomto poradním orgánu a diskutoval s nimi o činnosti Českého rozhlasu jako média veřejné služby a jeho roli ve společnosti.

Etická komise má pět členů, kteří jsou jmenováni generálním ředitelem Českého rozhlasu na dobu jeho funkčního období. Patří mezi ně místopředseda Akademie věd ČR Pavel Baran, člen Národní rozpočtové rady Richard Hindls, profesor HAMU Jiří Hlaváč, profesorka VŠE Stanislava Hronová a ústavní právník Jan Wintr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu obchvatu Olbramovic na silnici I/3

20:32 Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu obchvatu Olbramovic na silnici I/3

Ředitelství silnic a dálnic 13. dubna oficiálně zahájilo výstavbu obchvatu obce Olbramovice na silni…