Český rozhlas Jazz Fest nabídne strhující jazzová tria

02.11.2022 10:57 | Tisková zpráva

Český rozhlas Jazz uvede devátý ročník festivalu ve své režii. Pestrost a originalita jazzových trií se představí v pražském klubu Jazz Dock. Ten je současně tradičním spoluorganizátorem akce.

Český rozhlas Jazz Fest nabídne strhující jazzová tria
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Devátý ročník přichází po dvouleté covidové pauze. „Tentokrát jsme se zaměřili na formát jazzového tria: v žádném případě ale nepůjde o jeho tradiční podobu, každá z kapel je velice neortodoxní,“ říká Petr Vidomus, dramaturg Českého rozhlasu Jazz. „Je tu crossover smyčcové trio, rytmicky komplexní pianové trio a vrcholné newyorské trio s rockovou příměsí,“ dodává.

Hlavním lákadlem večera je britsko-izraelsko-americké uskupení Trio Grande 2.0. Oproti své eponymní desce z roku 2020 přijede do Prahy obměněná sestava s americkým bubeníkem a současně basistou Natem Woodem. Zvuk kapely nezaměnitelně formují saxofonista Will Vinson a kytarista Gilad Hekselman. „Můžeme čekat, že Trio Grande 2.0 přivezou prvotřídní kytarovou fúzi a také nové kompozice z právě připravovaného alba,“ slibuje Petr Vidomus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Fakt chcete povolit eutanazii i 14 letým dětem?

A to by o ní jako rozhodli sami, na rodičích by nezáleželo? Zajímavé také je, že trestně právní odpovědnost třeba snížit nechcete, ale tohle byste 14-ti letým povolili, nepřijde vám to absurdní a těžký hazard se životy dětí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Novým ředitelem pražského magistrátu byl jmenován Tomáš Havel

11:14 MHMP: Novým ředitelem pražského magistrátu byl jmenován Tomáš Havel

S účinností od pátku 1. srpna 2025 nastupuje do funkce ředitele Magistrátu hl. m. Prahy Tomáš Havel.