Český rozhlas: Největší evropská konference pro rozhlasové odborníky Radiodays Europe míří do Prahy

17.5.2022 6:47 odp. | Tisková zpráva

Český rozhlas dnes v podvečer ve švédském Malmö obdržel u příležitosti svých 99. narozenin milý dárek. Praha byla oficiálně oznámená jako hostitelské město pro pořádání největší celoevropské konference pro odborníky z oblasti rádia, podcastingu a výroby audio obsahu Radiodays Europe 2023.

Český rozhlas: Největší evropská konference pro rozhlasové odborníky Radiodays Europe míří do Prahy
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Český rozhlas bude hlavním spoluorganizátorem této významné akce, která se uskuteční ve dnech 26.-28. března 2023. Mezi tradiční účastníky konference patří zástupci médií veřejné služby, komerčních rádií i nezávislí tvůrci audio obsahu z celého světa. 

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35347 lidí

„Pro rok 2023 jsme vybrali Českou republiku a Prahu jako hostitelské město, jelikož má velmi zajímavý a pulzující rádiový trh. Navíc, příští rok Český rozhlas oslavuje sté výročí od oficiálního zahájení rozhlasového vysílání a to je výborná příležitost představit český audio průmysl zbytku Evropy,“ uvedl Peter Niegel, výkonný ředitel Radiodays Europe.

„Český rozhlas, respektive jeho předchůdce Radiojournal byl po BBC teprve druhou vysílací společností, která začala v Evropě oficiálně vysílat na rozhlasových vlnách a jsme rádi, že si organizátoři Radiodays Europe vybrali Prahu i s ohledem na význam tohoto výročí. Zároveň jde o ocenění velmi aktivního přístupu Českého rozhlasu v posledních letech v rámci Evropské vysílací unie (EBU) a obecně v rámci evropského prostoru,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Konference Radiodays Europe (RDE) se zrodila v roce 2010 jako reakce na potřeby evropského rozhlasového průmyslu, veřejného i soukromého, setkávat se a diskutovat o nových mediálních výzvách. Cílem konference, která každoročně oslovuje více než 1600 účastníků z 62 zemí, je sdílet inspirace, inovace a rozvíjet spolupráci v rozhlasovém a audio průmyslu a podpořit vývoj programů a dobrou rozhlasovou žurnalistiku.

První konference Radiodays Europe se uskutečnila v Kodani a v průběhu let událost hostila řada velkých evropských měst, například Barcelona, Berlín, Paříž, Amsterdam, Vídeň nebo Lisabon. Praha je prvním městem z regionu střední a východní Evropy, která uvítá účastníky této konference. Hlavním organizátorem je nevýdělečná organizace s názvem Sdružení Radiodays Europe, která byla založena skandinávskými veřejnoprávními vysílacími společnostmi Sveriges Radio, dánskou vysílací společností DR, NRK Radio a finským YLE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: V infocentrech čeká na děti i dospělé letní soutěž o dárky a spousta novinek

19:18 ČEZ: V infocentrech čeká na děti i dospělé letní soutěž o dárky a spousta novinek

Program nabitý zážitky a spousta dárků pro děti – to jsou největší prázdninová lákadla infocenter a …