Český rozhlas: Novou uměleckou vedoucí Dismanova rozhlasového dětského souboru je Magdaléna Gracerová Chrzová

06.12.2021 17:56 | Tisková zpráva

Dismanův rozhlasový dětský soubor vstoupil úspěšně do další sezóny. Od 1. prosince 2021 vede „Dismančata“ nově umělecká vedoucí Magdaléna Gracerová Chrzová, která se celý svůj profesní život věnuje především vzdělávání a výchově talentovaných dětí a mladých lidí.

Český rozhlas: Novou uměleckou vedoucí Dismanova rozhlasového dětského souboru je Magdaléna Gracerová Chrzová
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Legendární Dismanův rozhlasový dětský soubor během svojí existence vychoval již řadu výjimečných dětských herců, kteří účinkují v rozhlasových hrách, v divadle i ve filmu. Řadí se tak k respektovaným uměleckým tělesům Českého rozhlasu. Věřím, že se umělecké vedoucí Magdaléně Gracerové Chrzové podaří navázat na tradice sboru. Přeji jí spoustu úspěšných vystoupení s Dismančaty,“ uvedl generální ředitel René Zavoral.

Magdaléna Gracerová Chrzová vystudovala hudebně-dramatické oddělení na Pražské konzervatoři a studijní obor dramatická výchova na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze (AMU). Jako herečka účinkovala v několika divadlech, v televizi i ve filmu. Pedagogické činnosti se věnuje již od roku 1997. Nejprve působila jako pedagožka literárně-dramatického oboru na základních uměleckých školách a komunikačního semináře na Univerzitě Jana Ámose Komenského.

Před nástupem do Českého rozhlasu vedla divadelní soubory v Divadle Radar a vyučovala dramatickou výchovu na Pražské konzervatoři. V současné době vyučuje jevištní řeč na Divadelní fakultě AMU.

Dismanův rozhlasový dětský soubor

Anketa

Obstál Adam Vojtěch coby ministr zdravotnictví?

31%
64%
hlasovalo: 47374 lidí

Dismanův rozhlasový dětský soubor (DRDS) nese jméno svého zakladatele – vynikajícího pedagoga a rozhlasového tvůrce Miloslava Dismana. DRDS působí pod Českým, dříve Československým, rozhlasem od roku 1935. Děti se v souboru učí základům herecké a rozhlasové práce – dobře mluvit, pohybovat se, pracovat s textem, zpívat, spolupracovat mezi sebou navzájem a celkově vede k všestranné kulturní výchově dětí.

DRDS pravidelně vystupuje v Praze i v různých koutech České republiky a účastní se mnoha kulturních a benefičních akcí. Soubor také spolupracuje s pražskými i mimopražskými divadly.

Další informace naleznete na webových stránkách souboru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pro Libertate, Svědomí národa, Iniciativa nezávislých lékařů a vědců: V Praze se sešli vědci, lékaři a právníci k diskuzi nad covidem

14:21 Pro Libertate, Svědomí národa, Iniciativa nezávislých lékařů a vědců: V Praze se sešli vědci, lékaři a právníci k diskuzi nad covidem

V Praze dnes probíhá setkání odborné veřejnosti, na němž vědci, lékaři a právníci z České republiky …