Český rozhlas: Novým šéfredaktorem zpravodajského serveru iRozhlas.cz bude Martin Samek

25.01.2022 16:14

Český rozhlas bude mít nového šéfredaktora serveru iROZHLAS.cz, vedoucího domácí redakce a posiluje síť zahraničních zpravodajů i investigativu

Český rozhlas: Novým šéfredaktorem zpravodajského serveru iRozhlas.cz bude Martin Samek
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Novým šéfredaktorem zpravodajského serveru iRozhlas.cz bude Martin Samek, který dosud řídil v ČRo domácí redakci zpravodajství. 

Anketa

Jste pro zvýšení poplatků za ČT?

1%
97%
hlasovalo: 31038 lidí
Na pozici vedoucího domácí redakce ho vystřídá David Macháček, který v ČRo vedl tým ekonomických redaktorů. Nový post zahraničního zpravodaje ve Francii obsadí Martin Balucha a investigativní redakci Českého rozhlasu posílí Jakub Mikel. Ke všem uvedeným personálním změnám dojde od 1. března 2022.

„Věřím, že kolegové, kteří jsou všichni špičkoví novináři, se svých nových postů ujmou zodpovědně a jejich profesionální přístup bude přínosem pro Český rozhlas. Přeji jim hodně pracovních úspěchů. Web iROZHLAS.cz bude i nadále důležitou součástí našeho zpravodajského servisu. Pokračujeme rovněž v posilování sítě zahraničních zpravodajů, kteří jsou velkou devizou ČRo jako média veřejné služby, a také investigativy, jež v Českém rozhlase hrála vždy významnou roli,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Novým šéfredaktorem webu iROZHLAS.cz bude současný vedoucí domácí redakce Českého rozhlasu Martin Samek. Podílel se na vzniku projektu iROZHLAS.cz, kde následně působil také jako vedoucí editor. Před nástupem do Českého rozhlasu pracoval jako šéfeditor zpravodajského webu Lidovky.cz. Martin Samek nahradí dosavadního šéfredaktora Radka Kedroně, který stál u vzniku zpravodajského webu ČRo v jeho nové podobě.

Na pozici vedoucího domácí redakce Martina Samka vystřídá David Macháček, který byl dlouholetým redaktorem pořadu Reportéři ČT. V Českém rozhlase působí přes dva roky, kde pracoval nejprve jako editor domácí redakce a poté vedl tým ekonomických redaktorů.

Z důvodu blížících se prezidentských voleb a také olympijských her v Paříži 2024 zřizuje Český rozhlas novou pozici zpravodaje ve Francii. Stane se jím Martin Balucha, který začínal v Českém rozhlase v domácí redakci, poté se přesunul do zahraniční redakce, přičemž profesně se zaměřuje především na frankofonní oblasti – Francii a Belgii.

Investigativní redakci Českého rozhlasu posílí politický redaktor Hospodářských novin Jakub Mikel.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Thomayerova nemocnice rozjíždí velký projekt energetických úspor

22:33 ČEZ: Thomayerova nemocnice rozjíždí velký projekt energetických úspor

Odstartoval velký projekt energetických úspor: Fakultní Thomayerova nemocnice ročně uspoří přes 7 mi…