Český rozhlas: První rozhlasová hra, vysílaná po 70 letech živě, vychází jako audiokniha

04.04.2018 12:39 | Zprávy

Vydavatelství Radioservis a Český rozhlas Dvojka představují záznam z unikátního živého vysílání rozhlasové hry od Sira Artura Conana Doyla: Sherlock Holmes ve státních službách.

Český rozhlas: První rozhlasová hra, vysílaná po 70 letech živě, vychází jako audiokniha
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Sherlock Holmes ve státních službách je první rozhlasová hra, vysílaná po 70 letech živě ze studia Českého rozhlasu.

Povídka Bruce - Partingtonovy dokumenty vyšla časopisecky v roce 1908. Během první světové války ji Arthur Conan Doyle zařadil do knihy Poslední poklona Sherlocka Holmese (1917), zřejmě i díky jejímu vlasteneckému podtextu. Později ji zahrnul i do seznamu svých nejoblíbenějších povídek.

Čtyři mikrofony, u kterých se střídají herci, kout pro ruchaře a muzikanti strčení v díře ... Naposledy se takhle u nás rozhlasová hra vysílala v roce 1948.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Tip na ideální rodinný výlet v Krušných horách

7:33 Lesy ČR: Tip na ideální rodinný výlet v Krušných horách

Loni jednu a letos druhou lávku s nosnou ocelovou konstrukcí a dubovým zábradlím instalovaly Lesy Če…