Český rozhlas Radiožurnál posílil a zůstává s náskokem nejposlouchanějším rádiem v Česku

08.02.2023 14:21 | Tisková zpráva

Aktuální výsledky hlavního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 3. a 4. čtvrtletí 2022 ukazují posílení pozic Českého rozhlasu na rádiovém trhu. Podíl Českého rozhlasu na poslechovosti se opět zvýšil, a to na 27,3 %.

Český rozhlas Radiožurnál posílil a zůstává s náskokem nejposlouchanějším rádiem v Česku
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Celkem poslouchá Český rozhlas 1 618 tisíc posluchačů denně a 2 717 tisíc posluchačů týdně. Radiožurnál upevnil svou pozici nejposlouchanějšího rádia v České republice.

„Jsem rád, že naše zpravodajské stanice zvýšily svůj dosah v druhé polovině loňského roku, kdy jsme se věnovali podstatným tématům celospolečenského dosahu - kampani k prezidentským volbám, eskalujícímu konfliktu na Ukrajině, dopadům rostoucí inflace i energetické krize nebo předsednictví České republiky v Radě EU. Rovněž mě těší posílení pozic u našich programových a regionálních stanic. Výsledky poslechovosti dokládají silné postavení Českého rozhlasu na rádiovém trhu, které je pro nás tím nejlepším dárkem k letošnímu stému výročí vzniku Českého rozhlasu,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Anketa

Je správné uvažovat o tom, že čtyřicátníci půjdou do důchodu v 68 letech?

11%
86%
hlasovalo: 21724 lidí

Český rozhlas Radiožurnál poslouchalo denně 861 tisíc (náskok více než 160 tis. posluchačů před druhým Impulsem) a týdně 1 653 tisíc posluchačů (náskok 168 tis. před Evropou 2). Vysokou hladinu poslechovosti vykazuje i sesterská analyticko-publicistická stanice Český rozhlas Plus: 134 tisíc posluchačů denně a 259 tisíc týdně, což je rekordním výsledkem v krátké historii stanice.

Dařilo se i programovým stanicím Český rozhlas Dvojka (navýšení denního poslechu na 344 tisíc, týdenní poslech 575 tisíc) a Český rozhlas Vltava (navýšení týdenního poslechu na 199 tisíc, denní poslech 60 tisíc). Mírné posilování posluchačského jádra registrujeme u mladé sportovní stanice Český rozhlas Radiožurnál Sport s 24 tisíci posluchačů denně a 38 tisíci týdně.

Stabilní pak zůstává poslechovost regionálních stanic Českého rozhlasu s výsledkem 408 tisíc posluchačů denně a 714 tisíc týdně. Mezi jednotlivými regionálními stanicemi Českého rozhlasu zůstává dlouhodobě nejúspěšnější Český rozhlas Brno, který si naladí denně 95 tisíc a týdně 174 tisíc posluchačů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

22:02 Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (N…