Český rozhlas: Startuje 39. ročník Prix Bohemia Radio

23.02.2023 11:48 | Tisková zpráva

Nadcházející ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, jehož vyhlašovatelem je Český rozhlas, se otevírá pro přihlášky autorů původní rozhlasové a podcastové tvorby.

Český rozhlas: Startuje 39. ročník Prix Bohemia Radio
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Autoři a autorky mohou přihlašovat svoje díla v kategoriích Drama, Dokument, Reportáž a Podcast do 14. dubna 2023. Čtyřdenní soutěžní přehlídka se uskuteční 16. – 19. října 2023 v Olomouci. 

Anketa

Kvitujete postup vlády Petra Fialy ve věci války na Ukrajině?

2%
96%
hlasovalo: 47833 lidí

„Český rozhlas v letošním roce, kdy slaví 100 let od svého vzniku, opět pořádá mezinárodní festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Již 39. ročník tradiční soutěžní přehlídky toho nejlepšího z rozhlasové tvorby se uskuteční na podzim v krásném univerzitním městě Olomouci. Letos jsme se rozhodli opět oslovit studenty zdejší Univerzity Palackého a zapojit je do samotného hodnocení rozhlasových děl a podcastů. Vedle vyhlášení vítězů hlavní soutěže tedy udělíme i Cenu studentů,“ uvedl generální ředitel René Zavoral.

Do kategorie Drama lze přihlásit původní rozhlasové drama, adaptace nebo dramatizace a do kategorie Dokument rozhlasové dokumenty. V obou kategoriích budou do soutěže zařazena pouze díla, která vznikla v Česku, a zároveň musí být uveřejněna českým vysílatelem či distributorem v maximální délce do 60 minut v období od 1. ledna do 31. prosince 2022.

Kategorie Reportáž je otevřena zpravodajským formátům v podobě autentického svědectví reportéra, který formou popisu, vypravování, rozhovoru s dalšími účastníky a dokumentárního zvukového zachycení prostředí informuje o důležité aktuální události. Porota bude hodnotit rozhlasové reportáže s maximální stopáží do 10 minut zveřejněné v období od 1. ledna do 31. prosince 2022 českým vysílatelem či distributorem nebo zahraničním vysílatelem či distributorem dle podmínek soutěže.

Do kategorie Podcast lze přihlásit pravidelné podcasty a podcastové kanály s minimálně deseti zveřejněnými epizodami a uzavřené podcastové série nebo seriály s minimálně třemi zveřejněnými epizodami, které byly publikovány prostřednictvím internetu v období od 1. ledna do 31. prosince 2022. Do kategorie Podcast nelze registrovat jednotlivé epizody pravidelných podcastů či sérií a seriálů ani jednotlivé rozhlasové hry, dokumenty nebo reportáže. Podcasty musí být v češtině a volně dostupné v audiu pro české publikum, přičemž jejich stopáž není pro přihlášení nijak omezena.

Autoři mohou do jednotlivých soutěžních sekcí přihlašovat svá díla prostřednictvím on-line formuláře na webu Prix Bohemia Radio až do 14. dubna 2023, a to pouze do jedné z kategorií soutěžní přehlídky. Soutěžní příspěvky v kategoriích Drama, Dokument, Reportáž a Podcast budou hodnoceny pětičlennou odbornou porotou v mezinárodním složení. V jednotlivých kategoriích bude cena Prix Bohemia Radio udělena prvním třem místům. Hodnocení děl v hlavní soutěži provádí porota tajným hlasováním po vyslechnutí soutěžních pořadů. Letos také zasedne studentská porota, která udělí Cenu studentů.

V rámci festivalu opět uvede generální ředitel René Zavoral do Síně slávy rozhlasovou osobnost a bude udělena i Cena Thálie za nejlepší herecký výkon v rozhlasové hře.

Podmínky jednotlivých soutěžních kategorií jsou uvedeny na webových stránkách festivalu ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Křtiny zebry bezhřívé

7:05 Zoo Plzeň: Křtiny zebry bezhřívé

V roce 2020 začala plzeňská zoo chovat v rámci spolupráce zejména českých a slovenských zoo ohroženo…