Český rozhlas: Velký rozhlasový countryový večer s Tomášem Linkou a kapelou Starý fóry

12. 2. 2016 13:46

Ve středu 17. února vystoupí ve Studiovém sále při veřejné nahrávce Českého rozhlasu České Budějovice zpěvák, vynikající hráč na foukací harmoniku i autor Tomáš Linka. Rovnocenným partnerem na jihočeském pódiu mu bude brněnská kapela Starý fóry, s níž natočil i společné album Jdu do toho s vámi a s níž také často hostuje.

Český rozhlas: Velký rozhlasový countryový večer s Tomášem Linkou a kapelou Starý fóry
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Tomáš Linka je po kapelách KTO, Taxmeni a Tučňáci další z legend české hudby country and western, která v posledních letech natočí živou studiovou nahrávku v českobudějovické rozhlasové stanici.

Do dějin české country vstoupil Tomáš Linka zejména působením ve slavných kapelách Greenhorns - Zelenáči a Fešáci, s nimiž natočil také hity Já v poslední době, Hardy, Kamarád, Oranžový expres (s Linkovým sólem na foukací harmoniku), Čím jezdí láska, Podzimní zpráva a hlavně Paní má se má (na noty Johna Denvera), což je jeho nejspíše životní píseň.

Tomáš Linka byl nějaký rok vlastně Jihočech, když bydlel – podobně jako jeho kamarád Michal Tučný – ve známých Hošticích. A ještě jedna důležitá aktuální informace: na 6. února připadly kulaté sedmdesátiny Tomáše Linky.

Ve středu 17. února od 19 hodin zazpívá Tomáš Linka za podpory Starých fórů vedených zpěvákem a kytaristou Jindrou Kameníčkem.

Vstup je volný. Místenky si lze získat pouze ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice nebo v rozhlasové recepci hodinu před začátkem veřejné nahrávky v ulici U Tří lvů 1. Kapacita sálu je omezena.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

22:02 MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

I přes nečekanou pandemii COVID-19 se spolupráce škol na Litvínovsku nezastavila. Jednací místnosti …