Český rozhlas Vltava představuje druhou část programových změn

27.08.2020 21:20

Stanice Český rozhlas Vltava zařadí od 31. srpna do svého vysílání druhou část plánovaných programových změn. Změny z první části proměny, která přinesla více živého vysílání, nedělní hry z rozhlasového archivu i novou zvukovou grafiku, doplní od podzimu tři výrazné pořady z kulturní, hudební a literární oblasti.

Český rozhlas Vltava představuje druhou část programových změn
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Hlubší pohled na kulturu a aktuální dění ve všech jejích odvětvích přinese publicistická půlhodina Akcent, kterou budou moci posluchači naladit od pondělí do pátku vždy od 16:30. „Jednu vybranou událost hýbající kulturním světem podrobí editorka Petra Kultová a její tým pohledu z několika stran. Pořad zabrousí do oblastí kulturní politiky, umění ve veřejném prostoru, divadla, filmu, literatury nebo výtvarného umění,“ upřesňuje šéfredaktorka stanice Český rozhlas Vltava Jaroslava Haladová.

Hudební nabídku Vltavy doplní rozšířený pořad Sedmé nebe, vysílaný živě každý den v sedm večer. Hudbu podle svého vkusu nabídnou posluchačům výrazné tváře tuzemské scény – od hudebnice Never Sol, přes publicistu Pavla Klusáka po Milana Caise z Tata Bojs.

Třetí výrazná novinka čeká na posluchače ve večerním programu, ve kterém se od 23. hodiny objeví nová řada Četby s hvězdičkou. Ve výběru tematicky i jazykově odvážných titulů se objeví například povídky Charlese Bukowského nebo román Michela Houellebecqa Elementární částice. Řadu zahájí četba ze životopisné prózy současného maďarského autora Tamáse Jónáse, knihou Tatitatitati, lyrizovanou vzpomínkou na složitý vztah autora a jeho otce. Pro Vltavu ji načetl Václav Neužil.

Drobné změny se objeví také ve víkendovém programu, který doplní týdeník o filmové hudbě a magazín o aktuálním dění v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu, jehož koncerty stanice Vltava tradičně vysílá každé pondělí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Ekologické chlazení může snížit emise z hraní počítačových her až o 70 %. Pomůže Cloud&Heat z portfolia fondu ČEZ Inven Capital

12:39 ČEZ: Ekologické chlazení může snížit emise z hraní počítačových her až o 70 %. Pomůže Cloud&Heat z portfolia fondu ČEZ Inven Capital

Jedna z největších světových telekomunikačních firem, Deutsche Telekom, testuje chlazení svých data …