Český rozhlas a BBC organizují konferenci o významu veřejnoprávních médií

15.06.2018 13:17

Pod titulem Truth & Power se 19. června v Londýně uskuteční společná konference Českého rozhlasu a BBC věnující se roli veřejnoprávních médií. Více než desítka řečníků z významných evropských mediálních institucí bude diskutovat o budoucnosti veřejnoprávních médií ve stále se měnícím mediálním a politickém prostředí.

Český rozhlas a BBC organizují konferenci o významu veřejnoprávních médií
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

„Je pro mě čest, že Český rozhlas a BBC Radio jako dva nejstarší evropské rozhlasy pořádají konferenci, která připomene nezastupitelnou roli veřejnoprávních médií při důležitých historických událostech i v dnešním světě. Český rozhlas slaví v letošním roce 95 let od zahájení pravidelného vysílání a já jsem rád, že toto výročí můžeme oslavit společně s BBC a Evropskou vysílací unií,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Na konferenci vystoupí například sir John Tusa, bývalý dlouholetý ředitel BBC World Service a československý rodák, jehož rodiče museli uprchnout do Velké Británie v roce 1939. Dále vystoupí prezident Rádia Svobodná Evropa Thomas Kent, ředitelka organizace Reportéři bez hranic Rebecca Vincent nebo ředitel Reuters Institute David Levy.

Konference se bude konat v sídle BBC v Londýně a zúčastní se jí více než sto zástupců evropských mediálních organizací. „Konference má skvělý ohlas a sjedou se na ní fantastičtí řečníci z celé Evropy. Jsem potěšen tím, kolika lidem záleží na médiích veřejné služby a jejich budoucnosti,“ uvedl předseda rozhlasového výboru EBU a ředitel výroby BBC Radio & Music Graham Ellis.

Konferenci pořádá Český rozhlas a BBC ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Spojeném království a Evropskou vysílací unií. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maďarsko se připravuje na výstavbu Pakse II, opravuje železniční trať

14:21 Maďarsko se připravuje na výstavbu Pakse II, opravuje železniční trať

Rekonstrukce trati, která vede do maďarské jaderné elektrárny Paks, nabývá na významu, protože se po…