Český rozhlas a Národní památkový ústav podepsaly deklaraci o spolupráci

29. 9. 2014 18:40

Český rozhlas a Národní památkový ústav podepsaly 29. září 2014 Deklaraci o spolupráci na období let 2014–2016. Podepsal ji generální ředitel ČRo Peter Duhan a generální ředitelka NPÚ Naděžda Goryczková.

Český rozhlas a Národní památkový ústav podepsaly deklaraci o spolupráci
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Spolupráce mezi Českým rozhlasem a Národním památkovým ústavem se bude týkat zejména realizace projektů a aktivit souvisejících nejen s výzkumnou a odbornou činností obnovy a péče o ohrožené kulturní památky, ale také s popularizací památkové péče mezi laickou a odbornou veřejností.

„Národní památkový ústav je správcem největšího souboru historických památek ČR, což považuji za základní kámen budoucí spolupráce mezi NPÚ a ČRo. Využití tohoto potenciálu ve vysílání Českého rozhlasu umožní zájemcům o historické památky zprostředkovat vybrané kulturní události a zároveň přiblížit témata spojená s podporou kulturního dědictví a péče o památky,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Národní památkový ústav spravuje více než 100 památkových objektů, jako jsou hrady, zámky, kláštery, ale také skanzeny, historické zahrady či parky. I přesto, že návštěvnická sezóna pomalu končí, nadále probíhají celoroční programy a projekty, jejichž cílem je zvýšit povědomí o méně známých památkách. Aktuální informace o těchto programech přinese svým posluchačům také Český rozhlas.

„Pevně věřím, že díky dnes podepsané Deklaraci o spolupráci budou napříště moci všichni milovníci památkových objektů najít ve vysílání ČRo právě ty informace a odkazy, které jim pomohou hrady a zámky v naší správě znovu objevit,“ řekla generální ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Český rozhlas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ oznamuje regulované ceny elektřiny a plynu pro rok 2021

22:15 ERÚ oznamuje regulované ceny elektřiny a plynu pro rok 2021

Energetický regulační úřad (ERÚ) vydal cenová rozhodnutí, kterými každoročně stanovuje výši regulova…