Český rozhlas koncertem Znovu 89 připomene události sametové revoluce

04.11.2014 13:34

Koncert Znovu 89, který se bude konat 17. listopadu na Václavském náměstí v Praze, připomene události sametové revoluce. Zároveň odstartuje finální část stejnojmenného projektu Českého rozhlasu, který mapuje dění z roku 1989. Vstup na koncert je zdarma. Vystoupí na něm mimo jiné Koller Band, Jaroslav Hutka, Michal Prokop, Aneta Langerová či Dan Bárta.

Český rozhlas koncertem Znovu 89 připomene události sametové revoluce
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Koncert Znovu 89 je unikátní. Podobně velkou akci dosud Český rozhlas ve své historii nikdy nepořádal. Hudební vystoupení na Václavském náměstí také zahájí závěrečnou fázi projektu, jímž Český rozhlas den po dni připomínal dění z roku 1989, a to jak na sociálních sítích a webu, tak ve svém vysílání. Jako veřejnoprávní médium jsme našim posluchačům nabídli nejenom přehled událostí, ale také celkový kontext, který jim mohl pomoci zamyslet se nad tím, kam se za uplynulých 25 let naše země posunula a jaký byl její vývoj,“ řekl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Koncertní pódium bude stát uprostřed Václavského náměstí a bude obrácené směrem k Národnímu muzeu. Vystoupí na něm Michal Prokop, Jiří Suchý, Jaroslav Hutka, Vladimír Merta, David Koller, Lenka Dusilová, Dan Bárta, Michael Kocáb či Aneta Langerová. Koncert, který potrvá od 18.00 do 20.00, bude moderovat Lucie Výborná a Michal Horáček. Živě ho bude přenášet Radiožurnál, k dispozici bude i online přenos na webu stanice.

„Český rozhlas spustil unikátní projekt Znovu 89 letos v lednu - přesně v den, kdy před 25 lety začal Palachův týden. Projekt připomíná ty nejdůležitější události, které předcházely pádu komunismu v Česku. Desítkám tisíc lidí umožňujeme na sociálních sítích Twitter a Facebook sledovat události z roku 1989 takřka v přímém přenosu; 14. listopadu spouští Radiožurnál hlavní rozhlasovou část Znovu 89. Do konce roku odvysíláme téměř 200 „živých“ vstupů z roku 1989 – zpravodajských rekonstrukcí hlavních událostí a jednání, které vedly k pádu komunistického režimu v Československu,“ uvedl zástupce šéfredaktora Radiožurnálu Martin Ondráček.

Znovu 89 navázal na loňský úspěšný projekt Českého rozhlasu k výročí srpnové okupace 1968. Kromě politiky a střetu disentu s komunistickým režimem nabídl i náhled do tehdejšího každodenního života lidí. Informace autoři čerpali z dobového tisku, odborné literatury i od pamětníků. Události z roku 1989 připomínaly ve svém vysílání po celý letošní rok všechny stanice Českého rozhlasu. Od 15. listopadu si také budou moci lidé koupit knihu Znovu 89, která bude celý projekt mapovat a provede je přelomovým revolučním rokem, v němž padl komunistický režim a česká společnost nastoupila cestu ke svobodě. Vše o projektu Znovu 89 najdete na www.znovu89.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Český rozhlas

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Alexander Schorm bude zaštiťovat především agendy s lidskoprávním přesahem

22:45 Veřejný ochránce práv: Alexander Schorm bude zaštiťovat především agendy s lidskoprávním přesahem

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček a jeho zástupce Vít Alexander Schorm se dohodli, že od prvníh…