Český rozhlas pošle Radio Wave na VKV, prostor mu dá stanice Vltava

10.02.2015 20:12 | Zprávy

Radio Wave dostane od 2. března šanci oslovit větší množství posluchačů. Český rozhlas se rozhodl poskytnout rádiu pro mladé vysílací prostor na stanici Vltava, a vytvořit tak na VKV programovou řadu pro publikum do 30 let, kterou v současné době postrádá. Radio Wave bude na Vltavě vysílat každý večer hodinový proud hudby, reportáží či rozhovorů místo pořadu Čajovna. Ta se přesune z večerního času do prime-time.

Český rozhlas pošle Radio Wave na VKV, prostor mu dá stanice Vltava
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Český rozhlas tímto krokem naplňuje svou dlouhodobou programovou strategii a splácí pomyslný dluh mladé generaci, která aktuálně v našem vysílání na VKV svou programovou řadu nemá. Pro Radio Wave je čas mezi 19:00 a 20:00 ideální. Naopak programu Vltavy budou více vyhovovat nové odpolední a večerní časy Čajovny,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Radio Wave, které vysílá digitálně a na internetu, patří podle ukazatelů návštěvnosti na webu a na sociálních sítích v rámci Českého rozhlasu k absolutní špičce. Výzkumy nicméně dokazují, že drtivá většina mladých lidí stále poslouchá rádio na VKV. Díky vysílacímu času na Vltavě tak nyní bude mít Radio Wave šanci svou posluchačskou základnu rozšířit.

„Hodinové vysílání ponese název ‚On Air Radia Wave‘ a moderovat ho budou mimo jiné Jakub Krásný a Veronika Ruppert. Půjde o vyvrcholení denního proudu. Nabídne hudbu, reportáže, rozhovory či recenze a bude zároveň upoutávkou na naše digitální a internetové vysílání,“ řekl šéfredaktor Radia Wave Tomáš Turek.

Změna programu má rovněž ambici přilákat mladé posluchače na Vltavu a rozšířit jim rozhlasové obzory o špičkové pořady, které na běžných proudových stanicích nemají šanci slyšet, jako jsou například rozhlasové hry, dokumenty či dramatizované četby. Ani stávající publikum Čajovny o svůj oblíbený pořad nepřijde.

„Pořad Čajovna z Vltavy nezmizí. Bude se vysílat ve všední dny v 15:30 – 16:00, kdy bude nabízet především hudbu, a o víkendech ve 23:15 - 24:00, kdy se bude věnovat hlavně publicistice a mluvenému slovu. Dramaturgové, autoři a moderátoři Čajovny odváděli a stále odvádějí dobrou práci,“ řekl šéfredaktor stanice Vltava Lukáš Hurník.

Odpolední Čajovna se navíc hudebně propojí s následujícím pořadem Mozaika. Autor Čajovny bude zároveň vybírat hudbu pro aktuálně publicistickou Mozaiku, tudíž bude mít v zásadě 1,5 hodiny vysílání ve své hudební dramaturgii, což je více, než měli autoři Čajovny doposud.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

22:04 HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

Vodní nádrž Slezská Harta hostila, ve středu 12.6.2024, letos již XXIV. ročník soutěže ve vodním zác…