Český rozhlas připomene 50. výročí srpnových událostí roku 1968 pietním aktem a speciálním programem

15.08.2018 16:37

U příležitosti 50. výročí srpnových událostí roku 1968 uctí Český rozhlas památku padlých při okupaci Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy pietním aktem. Uskuteční se v úterý 21. srpna od 11.00 hodin před budovou Českého rozhlasu v Praze na Vinohradské ulici 12. Český rozhlas výročí roku 1968 připomene také speciálním třináctihodinovým živým vysíláním a koncertem na Václavském náměstí.

Český rozhlas připomene 50. výročí srpnových událostí roku 1968 pietním aktem a speciálním programem
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Vzpomínkové akce se zúčastní čelní představitelé státu, zástupci Českého rozhlasu a pamětníci srpnových událostí. Slavnostní projevy zahájí generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, s proslovy se dále připojí předseda Senátu PČR Milan Štěch, předseda PS PČR Radek Vondráček, předseda vlády Andrej Babiš a primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová. V průběhu pietního aktu bude odhalena nová pamětní deska na počest obětem padlým u vinohradské budovy Československého rozhlasu při okupaci země vojsky zemí Varšavské smlouvy.

Výročí srpnových událostí roku 1968 připomene Český rozhlas široké veřejnosti také třináctihodinovým živým vysíláním velkého speciálu s názvem Studio '68, které začíná již 20. srpna ve 21.00 hodin na stanici Český rozhlas Radiožurnál. Jeho moderátoři Jan Pokorný a Martin Veselovský provedou jak přítomné návštěvníky, tak posluchače minutu po minutě událostmi srpnové noci roku 1968.

Večer 21. srpna se uskuteční na Václavském náměstí od 20.00 hodin Koncert '68, na kterém zazní ikonické skladby roku 1968 v podání Marty Kubišové, Marty Jandové, Anety Langerové, Lucie Bílé, Terezy Černochové, Jany Kirschner, Vojty Dyka, Matěje Rupperta, Xindla X a Honzy Křížka v aranžmá Petra Maláska za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR převzala nové přilby, do konce roku ji dostane každý voják i záložník

22:57 Armáda ČR převzala nové přilby, do konce roku ji dostane každý voják i záložník

Armáda České republiky převzala první dodávku ochranných balistických přileb 2017 od české firmy Arg…