Český rozhlas proměnil v Novinářské ceně 2018 tři nominace

03.05.2019 9:00

Český rozhlas proměnil v Novinářské ceně 2018 tři nominace. Stupně vítězů patří zástupcům Českého rozhlasu v kategoriích psané žurnalistiky „Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek“, dále v sekci audiovizuální žurnalistiky „Nejlepší rozhovor, beseda, diskuse“ a také v kategorii online žurnalistiky. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo dnes večer v uměleckém prostoru Jatka 78.

Český rozhlas proměnil v Novinářské ceně 2018 tři nominace
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Kristýna Novotná ze zpravodajského serveru iRozhlas.cz získala v kategorii psané žurnalistiky „Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek“ první místo za sérii textů k dotacím pro malé firmy, které čerpaly i ty velké. Marie Bastlová, která moderuje pořad Dvacet minut Radiožurnálu, zabodovala v sekci audiovizuální žurnalistiky „Nejlepší rozhovor, beseda, diskuse“ a v pořadí třetí první příčka míří do oddělení Kreativní HUB Českého rozhlasu za mobilní aplikaci Návrat 68, kterou vytvořila ve spolupráci se studiem Brainz VR. „Těší mě, že třetina ocenění v Novinářské ceně 2018 putuje do Českého rozhlasu a reflektuje tak jeho poslání média veřejné služby,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

„Udělené ceny jasně ukazují tři věci. Že v Českém rozhlase dokážeme dělat kritickou žurnalistiku. Že vedle tradičního vysílání se vyplatila energie vložená do zpravodajského serveru iROZHLAS.cz. A že tu máme kreativní kolegyně a kolegy s progresivními nápady a myšlením. To vše pod střechou moderního média veřejné služby,“ dodal ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný.

V každé soutěžní kategorii nominovala nezávislá porota tři autorky či autory s nejlepšími přihlášenými pracemi. Rady soutěží každého státu vybíraly příspěvky, které měly za poslední rok největší společenský dopad, nebo zásadně přispěly k posílení práv občanů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Přímé vlaky do Mnichova a Budapešti se vrací

9:01 České dráhy: Přímé vlaky do Mnichova a Budapešti se vrací

Po koronavirové krizi, ukončení plánovaných výluk v Bavorsku a po opravě trati poškozené přívalovým…