Český rozhlas spouští nový mezinárodní projekt PRESSpektivy – Budoucnost žurnalistiky

12.11.2012 14:20

Budoucnost žurnalistiky je nový mezinárodní projekt Českého rozhlasu. První ročník se koná v Praze ve dnech 12. a 13. listopadu 2012. Exkluzivním hostem PRESSpektiv je šéf sekce Nová Média Letních olympijských i paralympijských her v Londýně 2012 Alex Balfour.

Český rozhlas spouští nový mezinárodní projekt PRESSpektivy – Budoucnost žurnalistiky
Foto: rozhlas.cz
Popisek: Logo Českého rozhlasu
reklama

Český rozhlas chce přispět k pozvednutí prestiže novinářské obce v České republice, identifikovat a osvojit si nové trendy v žurnalistice, ale také se zapojit do výchovy budoucích novinářů ve spolupráci s vysokými školami. PRESSpektivy mají ambici všechny tyto i další cíle naplnit.

Jedním z iniciátorů PRESSpektiv je i současný zpravodaj Českého rozhlasu ve Spojeném království Jiří Hošek: „Český mediální rybník je hodně "mělký" a vzorů, od nichž by se člověk mohl učit, je zpropadeně málo. Proto vznikly v Českém rozhlase PRESSpektivy, které by měly do Česka přilákat evropské novinářské kapacity. Zajímá nás nejen obsah, ale taky forma a průkopnické přístupy.“ 

Nová média budou tématem setkání Alexe Balfoura se zaměstnanci ČRo. Rozhovory s ním odvysílají stanice Českého rozhlasu. Alex Balfour povede také Kreativní dílnu se studenty partnerských vysokých škol. Těmi jsou Univerzita Karlova v Praze, Literární akademie, Univerzita Palackého v Olomouci a Masarykova univerzita. Desítka vybraných studentů si vyzkouší rozhlasovou práci a internetové zpravodajství pod vedením redaktorů Tomáše Kohouta (ČRo 1 – Radiožurnál), Roberta Candry (Radio Wave) a Mirko Kašpara (Internetové zpravodajství).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Český rozhlas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

THMP: Povinné nošení respirátorů doplní plošné testování zaměstnanců antigenními testy

19:35 THMP: Povinné nošení respirátorů doplní plošné testování zaměstnanců antigenními testy

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) se v hlavním městě stará o celou síť veře…