Český rozhlas spouští speciální web v ukrajinštině

30.04.2023 7:14 | Tisková zpráva

Radio Prague International, které poskytuje zahraniční vysílání Českého rozhlasu, rozšiřuje od 1. května svůj webový portál radio.cz o ukrajinskou verzi. Webová stránka ukraina.radio.cz přináší Ukrajincům na našem území aktuální zpravodajství, informace z oblasti kultury nebo praktické rady.

Český rozhlas spouští speciální web v ukrajinštině
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Na audioportálu mujRozhlas stanice již více než rok nabízí k poslechu v ukrajinštině podcast Novinky pro Ukrajince (ZDE), který ukrajinským uprchlíkům přináší každý týden podstatné informace pro život v Česku.

Anketa

Jste rádi, že EU rozšiřuje emisní povolenky i na dopravu a bydlení?

1%
98%
hlasovalo: 28098 lidí

„Český rozhlas od počátku ruské invaze výrazně podporuje Ukrajinu. Více než rok v sítích DAB+ a DVB-T2 a na našem webu poskytujeme kontinuální vysílání Ukrajinského veřejnoprávního rozhlasu. V rámci mezinárodní konference Radiodays Europe 2023 jsme také s ukrajinskou vysílací společností UA:PBC uzavřeli dohodu o vzájemné spolupráci. Spuštění speciální webové stránky stanice Radio Prague International je dalším důležitým krokem k rozšíření zpravodajského servisu pro Ukrajince,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

„Webový portál nebude zaměřený pouze na Ukrajince žijící v Česku, ale podobně v jako dalších verzích by měl sloužit k propagaci České republiky a nabídnout tak ucelený pohled na dění v Česku včetně historie, vědy či cestování,“ řekla šéfredaktorka Radio Prague International Klára Stejskalová.

Radio Prague International je stanice Českého rozhlasu fungující s podporou Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Denně vyrábí zpravodajské půlhodinové pořady v pěti jazycích, v nichž zahraniční posluchače, krajany i cizince v České republice informuje o událostech na našem území. Stanice rovněž provozuje webový portál radio.cz v českém, anglickém, německém, ruském, španělském a francouzském jazyce. Zahraniční vysílání rozhlasu bylo v Československu zahájeno v roce 1936.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Můžete definovat, co je dezinformace?

Všichni o nich mluví, ale co to přesně je? Třeba za covidu jsme byly svědky toho, jak se měnilo, co je pravda a co dezinformace

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Rok 2023 byl pro technické služby ve znamení inovací a nových projektů

19:02 Královéhradecký kraj: Rok 2023 byl pro technické služby ve znamení inovací a nových projektů

Komunikace s širší veřejností, digitální mapy, interaktivní hřiště nebo aplikace pro hlášení drobnýc…