Český rozhlas spouští zpravodajský podcast „Vinohradská 12“

08.04.2019 11:16

Český rozhlas spouští v pondělí 8. 4. první původní zpravodajský podcast s názvem „Vinohradská 12“. Podcast bude dostupný na zpravodajském serveru iROZHLAS.cz a ve všech podcastových čtečkách i prostřednictvím streamovací služby Spotify. Podcast bude připravovat tým pod vedením Lenky Kabrhelové, moderátorky a bývalé zahraniční zpravodajky Českého rozhlasu v USA a v Rusku.

Český rozhlas spouští zpravodajský podcast „Vinohradská 12“
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Nový zpravodajský formát Vinohradská 12 reaguje zejména na měnící se návyky posluchačů, kteří jsou zvyklí vyhledávat audio obsah na mobilních zařízeních a poslouchat ho, kdy sami chtějí. „Nabízíme lidem novou službu tak, aby odpovídala současným zahraničním trendům v distribuci i výrobě audio obsahu. Podcasty se těší rostoucí oblibě nejen v USA, ale také ve Velké Británii nebo ve Švédsku. Společně s kolegy ze zahraničních médií pracujeme na vývoji nových audio formátů, které udávají tón v moderní produkci obsahu, jedním z výstupů je právě Vinohradská 12, podobný typ obsahu zatím na českém trhu nikdo nenabízí,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Formát je postavený na jednom aktuálním zpravodajském tématu dne a poskytuje kontext k plnému pochopení dané události tak, aby vybavil posluchače na ploše cca 20min všemi základními informacemi k orientaci v tématu. „Zpravodajský cyklus se neustále zrychluje, ocitáme se zahlcení přílivem titulků a jmen, zejména na sociálních sítích a v online prostředí se střídají zprávy a nové události tempem, ve kterém se lidé začínají ztrácet. Chceme nabídnout možnost, jak zůstat v obraze a neztratit se v záplavě nových informací“, uvedl Radek Kedroň, šéfredaktor zpravodajského serveru iROZHLAS.cz.

Podcast bude publikovaný každý pracovní den ráno na iROZHLAS.cz a v podcastových čtečkách pro zařízení s operačním systémem iOS či Android, stejně tak i na streamovací službě Spotify. Bližší informace k odběru podcastu jsou uvedeny na www.irozhlas.cz/vinohradska12.

Lenka Kabrhelová je novinářka s dlouholetou rozhlasovou zkušeností. V Českém rozhlase působila jako reportérka, moderátorka a zahraniční zpravodajka. Do veřejnoprávního vysílání přispěla během své kariéry zprávami, reportážemi, rozhovory a delšími rozhlasovými programy z téměř dvaceti zemí světa. Jako zpravodajka ČRo v Rusku (2008-2013) a Spojených státech (2013-2017) informovala české publikum o přelomových událostech posledního desetiletí, od války v Gruzii až po americké prezidentské volby. V roce 2017 získala v USA prestižní novinářské ocenění „Nieman Fellowship“ na Harvardově univerzitě, kde se během ročního pobytu zabývala polarizací médií a vztahy střední Evropy k Rusku a Spojeným státům. V roce 2009 získala cenu Českého literárního fondu pro novináře do 33ti-let. Zásadní novinářské zkušenosti a znalost zahraniční rozhlasové tvorby nasbírala  letech 2002-2006, kdy působila v české redakci BBC World Service v Praze a částečně v Londýně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Očkování pokračuje, o třetí dávky je mezi zdravotníky zájem

7:29 FNUSA: Očkování pokračuje, o třetí dávky je mezi zdravotníky zájem

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně i nadále očkuje ve svých dvou očkovacích centrech – přímo v nem…