Český rozhlas upevnil pozici lídra v poslechu on demand

10.11.2020 17:05

Český rozhlas v říjnu zaznamenal rekordní on demand poslechovost pořadů a podcastů. Na platformách Českého rozhlasu a na třetích stranách Spotify, Apple Podcast a Google Podcast si uživatelé spustili přes 4 miliony audií. Dalších necelých 2,5 milionu unikátních poslechů pak zaznamenaly video sestřihy publicistických pořadů na sociální síti YouTube.

Český rozhlas upevnil pozici lídra v poslechu on demand
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

V měsíci říjnu se nejvíce dařilo podcastu Vinohradská 12, dále rozhovorům Host Lucie Výborné a pořadu Blízká setkání. Nadále platí, že celkově je největší zájem o literárně dramatická díla jako jsou četby na pokračování včetně nového pořadu Četba s hvězdičkou, který nabízí Český rozhlas Vltava.

„Poslechovost on demand audia na internetu dlouhodobě výrazně roste a napevno se stala významnou součástí konzumace obsahu Českého rozhlasu vedle živého vysílání. V říjnu jsme zaznamenali 89% nárůst oproti loňskému roku, a díky audio portálu mujRozhlas upevnil Český rozhlas pozici lídra v České republice v tomto odvětví,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Český rozhlas spustil v říjnu také nové podcastové řady. Jednou z nich je série Moje terapie 2, která navazuje na nejposlouchanější loňskou podcastovou řadu stanice pro mladé - Radia Wave. V šesti audiodokumentech vypráví příběhy lidí, jimž pomohla psychoterpie. Nabízí rovněž pohled na vztah klienta a psychoterapeuta, který je rozebrán společně s terapeutickými metodami v doprovodných rozhovorech s odborníky.

Český rozhlas Plus uvedl sérii Eseje o stavu světa od předních světových myslitelů. Eseje reflektují hlavní společenská témata roku 2020 a vznikly pro New York Times World Review 2020. Český rozhlas na ně získal exkluzivní licenci od New York Times. Velký úspěch měla též nová podcastová true-crime série Kriminálka, která se dostala mezi deset nejpopulárnějších pořadů Českého rozhlasu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj opět ocenil učitele. Akce se uskutečnila po dvouleté koronavirové pauze

22:33 Liberecký kraj opět ocenil učitele. Akce se uskutečnila po dvouleté koronavirové pauze

Již poosmnácté Liberecký kraj pod záštitou náměstka hejtmana Dana Ramzera uspořádal slavnostní setká…