Český rozhlas vyhlašuje anketu Neviditelný herec století

06.03.2023 17:05 | Tisková zpráva

Dnešním dnem odstartovala posluchačská anketa Neviditelný herec století, která oceňuje nejpopulárnější herecké výkony na vlnách Českého rozhlasu.

Český rozhlas vyhlašuje anketu Neviditelný herec století
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Odborná porota nominovala deset herců a deset hereček, pro které mohou posluchači hlasovat až do 31. března 2023. Přímý přenos slavnostního vyhlášení nejlepších hlasů z Národního divadla odvysílají ve středu 12. dubna stanice Českého rozhlasu Radiožurnál, Dvojka a Vltava. 

Anketa

Jakou školní známkou hodnotíte prezidentství Miloše Zemana?

20%
59%
6%
7%
8%
hlasovalo: 26126 lidí

„Stoletou tradici literárně dramatické rozhlasové tvorby připomene výjimečná anketa Neviditelný herec století. Posluchači mají jedinečnou možnost zapojit se do hlasování o nejpopulárnějšího rozhlasového herce nebo herečku za celých 100 let Českého rozhlasu. I letos mohou vybírat z dvaceti výjimečných osobností nominovaných odbornou porotou. Slavnostní vyhlášení ankety se uskuteční ve středu 12. dubna na Nové scéně Národního divadla,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Mezi nominovanými herečkami jsou Jaroslava Adamová, Vilma Cibulková, Helena Dvořáková, Tatiana Dyková Vilhelmová, Věra Galatíková, Daniela Kolářová, Hana Maciuchová, Dana Medřická, Taťjana Medvecká a Pavla Tomicová.

Posluchači mohou také hlasovat pro nominované herce, kterými jsou Jiří Adamíra, Eduard Cupák, Karel Höger, Rudolf Hrušínský, Oldřich Kaiser, David Novotný, Viktor Preiss, Josef Somr, Ivan Trojan a Václav Voska.

S jejich rozhlasovými výkony se mohou hlasující seznámit prostřednictvím zvukových medailonků na webu www.neviditelnyherec.cz nebo také ve vysílání stanic Český rozhlas Dvojka a Český rozhlas Vltava.

V anketě Neviditelný herec vybírají posluchači tři nejoblíbenější rozhlasové herečky a herce už více než dvě desítky let. Při příležitosti rozhlasové stovky se nabízí výzva v podobě velkého hlasování posluchačů o neviditelného herce a herečku celého století za jejich role v rozhlasových hrách, četbě na pokračování nebo účinkování v dalších pořadech.

Každého hlasujícího Český rozhlas odmění nahrávkou humoristického románu Karla Poláčka Bylo nás pět v mistrovském podání Františka Filipovského. Posluchači mohou také soutěžit o pět DAB+ rádií. V pořadí každý tisící hlasující z prvních pěti tisíc hlasujících získá digitální rádio.

Přímý přenos slavnostního vyhlášení nejlepších hlasů z Národního divadla odvysílají ve středu 12. dubna 2023 od 20.00 hod. stanice ČRo Radiožurnál, ČRo Dvojka a ČRo Vltava.
Posluchači mohou hlasovat o nejlepšího Neviditelného herce či herečku století ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

22:02 ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

Čtyři stezky a různé soutěžní úkoly čekaly v neděli 28. května na děti v Informačním centru klasické…