Český rozhlas získal v soutěži Novinářská cena 2012 dvě ocenění

25.04.2013 13:55

Martin Veselovský s Petrem Dudkem získali ocenění Novinářská cena 2012 v kategorii Nejlepší rozhovor. Ten připravili pro 20 minut Radiožurnálu s karlovarským radním Václavem Sloupem. Druhý oceněný rozhovor vedl zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v Polsku Petr Vavrouška s režisérkou Agnieszkou Hollandovou.

Český rozhlas získal v soutěži Novinářská cena 2012 dvě ocenění
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

 

Ceny autorům udělila 24. dubna Nadace Open Society Fund v deseti kategoriích. Do soutěže bylo tento rok přihlášeno 350 příspěvků z tištěných a internetových médií, rozhlasu a také televize. Odborné poroty byly složené z významných osobností akademické, mediální a neziskové sféry. Při výběru pak posuzovaly nejen téma příspěvku, ale také jeho formu a zpracování.

V případě rozhovoru Martina Veselovského a Petra Dudka s náměstkem hejtmana Karlovarského kraje pro školství, mládež a tělovýchovu Václavem Sloupem porota ocenila důrazné vedení rozhovoru a kladení otázek. 

„Pan Václav Sloup je přesvědčený komunista, který je přesvědčený, že před rokem 1989 bylo všechno v pořádku včetně střílení lidí na hranicích, takže se stačilo jenom trochu neústupně ptát a ten rozhovor se dělal vlastně sám,“ popsal Veselovský vznik oceněného rozhovoru. 

Zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu Petr Vavrouška nazval svůj rozhovor s polskou filmovou režisérkou Agniezkou Hollandovou Palach je můj osud a zaznamenával ho tentokrát pro týdeník Reflex.

Za zmínku stojí také čestné uznání, které získala redaktorka Českého rozhlasu Radka Kvasničková za nejlepší reportáž v kategorii audiovizuální žurnalistiky. Její soutěžní příspěvek se věnuje tématu holocaustu.

Vítězný rozhovor pořadu 20 minut Radiožurnálu můžete slyšet zde.

Výsledky soutěže i v dalších kategoriích najdete na adrese www.novinarskacena.cz

Český rozhlas

MgA. Jakub Čížek
ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr vnitra navštívil dvě požární zbrojnice v Libereckém kraji

16:34 Ministr vnitra navštívil dvě požární zbrojnice v Libereckém kraji

Ministr vnitra Mgr. Lubomír Metnar navštívil v doprovodu ředitele HZS Libereckého kraje plk. Ing. Lu…