Český rozhlas zlepšuje pokrytí stanice ČRo Rádio Praha

20.12.2023 19:15 | Tisková zpráva

Pro Prahu a blízké okolí byl od středy 20. prosince spuštěn VKV FM vysílač, který nahradí stávající vysílač z lokality Praha - Letná.

Český rozhlas zlepšuje pokrytí stanice ČRo Rádio Praha
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Nový vysílač stanice Českého rozhlasu Rádio Praha bude provozován z budovy Národního technického muzea na kmitočtu 107,1 MHz s výkonem 200 Wattů ERP s vertikální polarizací. Provoz stávajícího vysílače z lokality Letná byl ve stejný okamžik ukončen.

Anketa

Vadí vám chování Andreje Babiše v TV debatách a v Poslanecké sněmovně?

8%
90%
hlasovalo: 43705 lidí

„Jsme rádi, že se nám podařilo v úzké spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem najít lepší lokalitu pro vysílač stanice Rádio Praha. Výhodou nového vysílače je lepší směrová charakteristika vysílací antény, která nemá v žádném směru omezení, a přede-vším vyšší výška vysílací antény. Díky tomu očekáváme výrazně lepší kvalitu přijímaného signálu stanice Rádio Praha,“ uvedl ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Ka-rel Zýka.

Na základě individuálního oprávnění vydaného Českým telekomunikačním úřadem byl nový vysílač spuštěn dne 20. prosince 2023 ve 13 hodin z lokality Praha - NTM. Ve stej-ný okamžik byl provoz vysílače z lokality Praha – Letná ukončen.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co nebo koho považujete za největší hrozbu pro ČR?

Dobrý den, pokud mám správné informace, tak ANO nepodpořilo usnesení, že je pro nás největší bezpečnostní hrozbou Rusko. Zajímalo by mě proč? Jestli si to nemyslíte, co je podle vás pro nás tou největší bezpečnostní hrozbou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Ceny elektřiny v únoru výrazně klesly

11:27 Český statistický úřad: Ceny elektřiny v únoru výrazně klesly

V únoru 2024 se vývozní ceny zvýšily meziměsíčně o 2,1 %, meziročně o 1,6 %. Dovozní ceny meziměsíčn…