Český statistický úřad: Bez nároku na odměnu pomáhá každý pátý

28.06.2024 10:17 | Tisková zpráva

Ve druhé polovině roku 2023 provedl Český statistický úřad šetření, které poskytlo informace o zapojení obyvatel Česka do dobrovolnických činností. Kromě základního členění dobrovolníků podle věku, vzdělání a ekonomické aktivity přineslo také informace o organizovaném a neorganizovaném dobrovolnictví, o místu výkonu dobrovolnické činnosti či o jejich zaměření.

Český statistický úřad: Bez nároku na odměnu pomáhá každý pátý
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Míra dobrovolnictví ve 2. pololetí roku 2023 dosáhla hodnoty 19,2 %, přičemž vyšší míru dobrovolnictví měly ženy (21,4 %). Muži sice s mírou dobrovolnictví (16,9 %) za ženami mírně zaostávali, ale věnovali dobrovolnictví větší úhrn hodin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co přesně od Macinky očekáváte?

On se přeci už nějak rozhodl k iniciativě PUR L přistoupil. Není žádost o vysvětlení jen laciné gesto, které vlastně nic nezmění? Proč vůbec jste v této vládě, když hlavně co se týká obrany a bezpečnosti tak nenaplňujete vůbec vaše předvolební sliby?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NPÚ: Unikátní prezentace šachty sv. Jiří na vrchu Rudný

13:21 NPÚ: Unikátní prezentace šachty sv. Jiří na vrchu Rudný

V těchto dnech se veřejnosti otevírá šachta sv. Jiří na vrchu Rudný v Bedřichově u Jihlavy.