Český statistický úřad: Ceny zahraničního obchodu pokračovaly v poklesu

16.10.2015 11:03 | Zprávy

V srpnu 2015 vývozní ceny meziměsíčně klesly o 0,9 %, dovozní ceny o 1,0 %, směnné relace dosáhly hodnoty 100,1 %. Meziročně se vývozní ceny snížily o 3,3 %, dovozní ceny o 2,9 %, směnné relace dosáhly hodnoty 99,6 %.

Český statistický úřad: Ceny zahraničního obchodu pokračovaly v poklesu
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Meziměsíční srovnání:

Vývozní ceny klesly v srpnu o 0,9 % (v červenci o 0,6 %). Největší vliv na pokles celkového meziměsíčního indexu mělo snížení cen strojů a dopravních prostředků o 0,8 %. Klesly zejména ceny minerálních paliv o 5,1 %, ostatních surovin o 3,0 % a ceny chemikálií o 1,3 %. Ceny nerostly v žádné skupině SITC 1.
 

Dovozní ceny se v srpnu snížily o 1,0 % (v červenci o 0,8 %). Největší vliv na pokles celkového meziměsíčního indexu mělo snížení cen minerálních paliv o 6,8 %. Ceny chemikálií klesly o 1,3 % a ceny ostatních surovin o 1,0 %. Ceny strojů a dopravních prostředků se nezměnily. V žádné skupině SITC 1 ceny nerostly.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

ERS 2

Slibujte, že unijní povolenky ETS 2 implementovat nebudete. To zní dobře, ale nezaplatíme za to jinak? Já nevím, ale nemyslím, že se EU bude líbit, že se vzepřeme.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Jihlava: Narodilo se mládě alpak

7:27 Zoo Jihlava: Narodilo se mládě alpak

V pondělí 4. 5. jsme u nás v zoo na svět přivítali malou alpaku. Nový přírůstek je v pořádku a první…