Podle předběžných údajů skončila v dubnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 15,8 mld. Kč, který byl meziročně o 3,8 mld. Kč vyšší.
Celkovou bilanci v národním pojetí1) příznivě ovlivnilo zejména snížení deficitu bilance obchodu s ropou a zemním plynem o 3,0 mld. Kč a zároveň růst kladného salda obchodu s motorovými vozidly o 2,4 mld. Kč, elektrickými zařízeními o 1,3 mld. Kč a stroji a zařízeními o 1,0 mld. Kč.
Nepříznivý vliv na celkovou bilanci mělo především prohloubení záporné bilance obchodu s koksem a rafinovanými ropnými produkty o 1,6 mld. Kč a chemickými látkami a přípravky o 1,0 mld. Kč.
Bilance zahraničního obchodu se státy EU28 skončila v dubnu přebytkem 57,1 mld. Kč a byla tak meziročně o 4,2 mld. Kč vyšší. Schodek obchodu se státy mimo EU se zvětšil o 0,6 mld. Kč na 39,9 mld. Kč.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



