Český statistický úřad: Kraje pohledem statistiky

19.01.2023 13:30 | Tisková zpráva

V roce 2021 přetrvávaly mezi kraji rozdíly, které navazovaly na vývoj v předchozích letech. Počet obyvatel vzrostl především v Praze a Středočeském kraji, naopak nejvíce poklesl v Karlovarském a Moravskoslezském.

Český statistický úřad: Kraje pohledem statistiky
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Ve většině regionů se zvýšil objem hrubého domácího produktu, ve všech rostly průměrné měsíční mzdy. 

Detailní pohled na data o ekonomické a sociální situaci obyvatel všech 14 krajů přináší nově vydaná publikace Srovnání krajů v České republice 2022. „Vedle dat za kraje jsou zde uvedeny vybrané údaje o regionech soudržnosti NUTS 2, okresech, správních obvodech a několik ukazatelů o jednotlivých obcích. Nechybí ani grafy, kartogramy a poměrně podrobná metodika jednotlivých statistik. Novinkou je několik tabulek se základními výsledky Sčítání 2021, údaje o výdajích zdravotních pojišťoven nebo vývoji cen bytů a rodinných domů,“ vysvětlila Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně ČSÚ.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Sankce

Byl byste pro plošné zrušení sankcí proti Rusku nebo problém vidíte jen v tom, že jsou podle vás mnohdy uvalovány neoprávněně a celkově je tedy považujete za správné (jestli účinné je jiná věc). A jak by tedy třeba EU měla reagovat na to, že Rusko rozpoutalo válku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Březnová Priorita je o mokřadech a povedených projektech

7:16 SFŽP: Březnová Priorita je o mokřadech a povedených projektech

Hlavním tématem aktuálního vydání Priority jsou mokřady, chcete-li bažiny, močály, rašeliniště, pram…