Český statistický úřad: Meziroční pokles tržeb v maloobchodě zmírnil

08.12.2023 7:05 | Tisková zpráva

Meziročně se tržby v maloobchodě v říjnu snížily reálně o 1,4 %, meziměsíčně vzrostly o 0,6 %. Tržby za prodej a opravy motorových vozidel vzrostly meziročně o 5,9 % a meziměsíčně o 0,3 %.

Český statistický úřad: Meziroční pokles tržeb v maloobchodě zmírnil
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Meziměsíčně se tržby v maloobchodě kromě motorových vozidel1) zvýšily v říjnu reálně o 0,6 %, přičemž za nepotravinářské zboží vzrostly o 1,6 %, za potraviny stagnovaly a za pohonné hmoty klesly o 2,1 %.

Meziročně se maloobchodní tržby v říjnu snížily reálně o 1,4 %, v tom za potraviny klesly o 2,7 % a za nepotravinářské zboží o 1,0 %, naopak za pohonné hmoty vzrostly o 0,8 %.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

K čapímu hnízdu

Dobrý den, podle mě je hlavní problém v tom, že kauza po tolika letech nebyla uzavřena, vás tento fakt neznepokojuje? Padni komu padni, ale aby jak je možné se soudy tak vlečou? To není jen tento případ

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Informace k nemovitosti v Jindřišské

16:08 Česká pošta: Informace k nemovitosti v Jindřišské

Vzhledem k množícím se dotazům médií na prodej sídla na rohu ulic Jindřišská a Politických vězňů v P…