Český statistický úřad: Míra zaměstnanosti v lednu opět stoupla

02.03.2017 9:40 | Zprávy

Míra zaměstnanosti 15-64letých (podíl zaměstnaných k populaci v této věkové skupině) očištěná od sezónních vlivů dosáhla v lednu letošního roku 73,3 % a oproti lednu 2016 se zvýšila o 2,2 procentního bodu. Míra zaměstnanosti mužů po sezónním očištění činila 80,2 %, míra zaměstnanosti žen 66,2 %. Míra zaměstnanosti osob ve věku 15-29 let očištěná od sezónních vlivů činila 48,9 %, ve věku 30-49 let 87,7 % a ve skupině osob 50-64letých 70,8 %.

Český statistický úřad: Míra zaměstnanosti v lednu opět stoupla
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Obecná míra nezaměstnanosti 15-64letých (podíl nezaměstnaných k ekonomicky aktivním, tj. součtu zaměstnaných a nezaměstnaných) očištěná od sezónních vlivů dosáhla v lednu letošního roku 3,5 % a meziročně se snížila o 0,9 procentního bodu. Míra nezaměstnanosti mužů očištěná od sezónních vlivů dosáhla 2,9 %, míra nezaměstnanosti žen 4,2 %.

Míra ekonomické aktivity 15-64letých (podíl ekonomicky aktivních k populaci v této věkové skupině) očištěná od sezónních vlivů dosáhla 76,0 % a proti lednu 2016 se zvýšila o 1,6 procentního bodu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Memorandum urychlí energetické stavby na státních pozemcích

11:49 ČEZ: Memorandum urychlí energetické stavby na státních pozemcích

Sladit a urychlit vznik staveb distribuční soustavy na státních pozemcích je cílem memoranda s Lesy …