Český statistický úřad: Nová podoba Rychlých informací o maloobchodě a službách se spustí v polovině března

12.03.2017 9:17 | Zprávy

Český statistický úřad aktualizuje formální podobu Rychlých informací o vývoji tržeb v maloobchodě a ve službách. Nově v nich budou pravidelně měsíčně zveřejňovány časové řady sezónně a kalendářně očištěných bazických indexů tržeb, kde základem je průměr roku 2010. Tyto časové řady budou poprvé publikovány 15. března spolu s Rychlou informací o maloobchodě za leden 2017.

Český statistický úřad: Nová podoba Rychlých informací o maloobchodě a službách se spustí v polovině března
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Součástí zmiňované Rychlé informace bude také nová tabulka meziročních indexů tržeb očištěných o kalendářní vlivy za hlavní skupiny maloobchodních prodejců, tj. za potraviny, nepotravinářské zboží a prodej pohonných hmot.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Je to pravda?

Je pravda, že vaše poradkyně Semansová má na starosti miliardové dotace a samá má firmu na dotace - na pomoc s jejich získáváním? Jestli ano, vám to přijde v pořádku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Zrekonstruovaná menší nádrž u Dětenic

22:42 Lesy ČR: Zrekonstruovaná menší nádrž u Dětenic

Vodní nádrž zvanou Knížek zrekonstruovaly za bezmála čtyři miliony korun bez DPH uprostřed rozsáhléh…