Český statistický úřad: Oslavte Evropský den statistiky

19.10.2021 13:30 | Tisková zpráva

Ve středu 20. října budou mít statistici po celé Evropě „svůj den“, neboť právě na toto datum připadá Evropský den statistiky. K pomyslným oslavám se již tradičně připojí i Český statistický úřad a zapojit se může i veřejnost.

Český statistický úřad: Oslavte Evropský den statistiky
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

„Statistici chtějí v tento den veřejnosti připomenout důležitost statistiky a kvalitních dat. Důvěryhodná a nezávislá oficiální statistika je klíčem k lepším datům, která pak dávají větší šanci na odpovědné rozhodování a tedy i lepší životy náš všech,“ říká Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Návštěvníci ústředí ČSÚ na pražské Skalce si mohou prohlédnout výstavu tvořenou oblíbenými infografikami, které úřad využívá při komunikaci s veřejností na svých webových stránkách, sociálních sítích nebo v časopise Statistika&My (ZDE). Kolik žen pracuje ve vědě? Nakupujeme online? Jaká je pravděpodobnost, že budete mít dvojčata? Kolika let se dožíváme? Kam nejčastěji cestujeme? Kdo k nám cestuje? Kolik vypijeme vína a kolik sníme rozinek? To vše se můžete z našich statistik dozvědět.

Na síti Instagram (ZDE) pak bude pro návštěvníky připraven statistický kvíz zahrnující deset otázek z různých oblastí statistiky. Správná či nesprávná opověď bude ihned vyhodnocena a link pak návštěvníka zavede na stránku, kde se o dané problematice může dozvědět více.

Aktivity ČSÚ však můžete sledovat i na sítích Twitter (ZDE), YouTube (ZDE) či LinkedIn (ZDE). Pro ty, kteří to se statistikou myslí opravdu vážně, nabízí pak Český statistický úřad i podnětné studijní materiály (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…