Český statistický úřad: Růst tržeb ve službách zpomalil

08.11.2017 15:53 | Zprávy

Ve 3. čtvrtletí sezónně očištěné tržby ve službách reálně mezičtvrtletně klesly o 0,2 %. Tržby očištěné o kalendářní vlivy se meziročně reálně zvýšily o 3,1 %, bez očištění o 2,5 %.

Český statistický úřad: Růst tržeb ve službách zpomalil
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Mezičtvrtletně se tržby ve službách [1] ve 3. čtvrtletí po očištění o sezónní vlivy snížily reálně o 0,2 %. Mezičtvrtletní růst zaznamenaly pouze sekce doprava a skladování a informační a komunikační činnosti.

Meziročně se tržby po očištění o kalendářní vlivy zvýšily o 3,1 %, ve 3. čtvrtletí 2017 bylo o 1 pracovní den méně než ve stejném období předchozího roku. Pokles zaznamenala pouze sekce činnosti v oblasti nemovitostí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Štěpán Slovák byl položen dotaz

Jak to myslíte s tím socialismem ve zdravotnictví?

Co přesně navrhujete? Podle mě máme dobré zdravotnictví, ale bohužel dost nedostupné – myslím v tom sehnat nějakého odborníka, když ho potřebujete. To hodláte řešit jak? V minulé vládě se vám to teda nepovedlo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha: V ulici Aviatická vznikne nové stanoviště pro kontrolu vozidel a osob

19:15 Letiště Praha: V ulici Aviatická vznikne nové stanoviště pro kontrolu vozidel a osob

V ulici Aviatická byla zahájena stavba nového stanoviště, které umožní kontrolu vozidel a osob ještě…