Český statistický úřad: Tržby ve službách v roce 2024 vzrostly o 2,2 %

07.02.2025 22:31 | Tisková zpráva

Ve 4. čtvrtletí se tržby očištěné o kalendářní vlivy meziročně reálně zvýšily o 2,1 %, sezónně očištěné tržby mezičtvrtletně rostly o 0,1 %. Za celý rok 2024 se tržby ve službách očištěné o kalendářní vlivy meziročně reálně zvýšily o 2,2 %.

Český statistický úřad: Tržby ve službách v roce 2024 vzrostly o 2,2 %
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

„Celoroční tržby ve službách oproti roku 2023 vzrostly o 2,2 %. Žádná z dílčích sekcí služeb nevykázala pokles a nejvyšší příspěvek k růstu byl zaznamenán v dopravě a skladování s meziročním zvýšením tržeb o 4,6 %,“ říká Tomáš Harák, vedoucí oddělení datové podpory statistiky obchodu, služeb a životního prostředí ČSÚ.

Mezičtvrtletně tržby ve službách ve 4. čtvrtletí po očištění o sezónní vlivy vzrostly reálně o 0,1 %. Růst tržeb zaznamenala všechna odvětví s výjimkou profesních, vědeckých a technických činností a informačních a komunikačních činností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak je možné, že vás jako europoslance nepustili do budovy?

Napsal jste, že jste do budovy Evropského parlamentu ve Štrasburku nedojel. Přístup blokovala policie. To jako nepustili ani další? Nebo myslíte, že to vás jako kritika nepustili účelově? Jak je to vůbec možné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Začíná první etapa stavby moderní trati z Plzně do Německa

20:33 Správa železnic: Začíná první etapa stavby moderní trati z Plzně do Německa

Správa železnic slavnostně zahájila přestavbu úseku mezi krajskou metropolí, Nýřany a Chotěšovem. Vy…