Český statistický úřad: V roce 2021 byla kriminalita nejnižší deset 10 let

13.01.2023 7:33 | Tisková zpráva

V roce 2021 bylo v Česku registrováno celkem 153 tis. trestných činů, o polovinu méně než v roce 2011. Meziročně došlo k poklesu kriminality o 7,4 %. Klesá také počet vězněných osob, i přesto v přepočtu na 100 tisíc obyvatel patří k nejvyšším v zemích EU.

Český statistický úřad: V roce 2021 byla kriminalita nejnižší deset 10 let
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

V roce 2021 poklesla registrovaná kriminalita ve všech krajích České republiky. Meziročně počet evidovaných trestných činů procentuálně klesl nejvíce v Karlovarském kraji (o 15,1 %), absolutně v Praze (o 2 929 skutků). Míra kriminality v hlavním městě je dlouhodobě nejvyšší, na 100 tisíc obyvatel zde v roce 2021 připadalo 2 755 trestných činů, nejnižší byla naopak ve Zlínském kraji (842 trestných činů na 100 tisíc obyvatel).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Vláda

Tvrdíte, jak jako vláda fungujete efektivně. Co je efektivního na tom, že se váš předseda zabývá hlavně svým sporem s prezidentem? Není to tak dlouho, co i premiér musel řešit spor kolem nejmenování Turka. Já nevím, ale já si teda efektivitu představuji jinak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha zahajuje další kolo elektronických aukcí městských bytů

13:28 MHMP: Praha zahajuje další kolo elektronických aukcí městských bytů

Hlavní město připravilo další kolo elektronických aukcí na pronájem městských bytů. Do soutěže je te…