Český statistický úřad: V třinácti obcích zvolili nová zastupitelstva

19.09.2021 8:41 | Tisková zpráva

V celkem třinácti obcích na území devíti krajů vyrazili v sobotu voliči do volebních místností, aby rozhodli o novém složení obecních zastupitelstev. Počet zastupitelů zde totiž klesl pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená zastupitelstva rozpadla. O 81 mandátů usilovalo celkem 179 platných kandidátů.

Český statistický úřad: V třinácti obcích zvolili nová zastupitelstva
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Volilo se v obcích Částkov v okrese Tachov, Hory v okrese Karlovy Vary, Hraběšice v okrese Šumperk, Kobylnice v okrese Kutná Hora, Kolešov v okrese Rakovník, Malíč v okrese Litoměřice, Mírová v okrese Karlovy Vary, Mohelnice nad Jizerou v okrese Mladá Boleslav, Pletený Újezd v okrese Kladno, Sedlečko u Soběslavě v okrese Tábor, Slunečná v okrese Česká Lípa, Vysoká Lhota v okrese Pelhřimov a Vysoký Újezd v okrese Hradec Králové. V obci Petrovice I na Kutnohorsku nebyla podána žádná kandidátka a volby se zde proto neuskutečnily.

Celková volební účast byla 60,87 %. Vůbec nejvyšší zájem o volby zaznamenali v obci Slunečná, kde volební účast dosáhla 85,59 %. Mandát získalo 27 žen a 54 mužů. Průměrný věk zvolených zastupitelů je 47,8 let. Nejstaršímu zvolenému je 73 let, nejmladšímu 22 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Uprchlíci

Pane Mašku, moc děkuji za to, že jste reagoval na můj dotaz, ale asi jsme se nepochopili. Mě zajímalo jaký bude váš přístup k uprchlíkům z Ukrajiny teď, a to jak už k těm, co tu jsou, a že jich je i těm, kteří zde budou chtít získat azyl?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: 450 milionů eur na výrobu polovodičů pro společnost Onsemi

7:33 ÚOHS: 450 milionů eur na výrobu polovodičů pro společnost Onsemi

Dne 21. 11. 2025 Evropská komise schválila veřejnou podporu ve výši 450 milionů EUR (téměř 12 mld. K…